Krasnodar jamoasining bosh murabbiyi Murad Musayev 12 iyul kuni Kazanda bo‘lib o‘tadigan OLIMPBET Rossiya Superkubogi o‘yiniga tayyorgarlik jarayonida kutilayotgan issiq ob-havo haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U haftalik mashg‘ulotlar davomida shunday haroratga moslashishga harakat qilishayotganini aytdi. Musayevning so‘zlariga ko‘ra, bunday sharoitda o‘yin qiyin kechadi va bu jamoalar uchun qo‘shimcha afzallik bo‘lmaydi.
Shunga qaramay, u o‘yinning yuqori tezlikda o‘tishini istaydi, chunki uchrashuv kechqurun boshlanadi. Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, Superkubok o‘yini Krasnodar va Moskva CSKA jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadi.
CSKA joriy mavsum oxirida Rossiya Kubogini qo‘lga kiritgan va mamlakat chempionatida bronza medallarini olgan. Krasnodar esa Rossiya Premer-ligasining chempionlik unvoniga sazovor bo‘lgan.

Мурад Мусаев пытается адаптироваться к жаркой погоде
Главный тренер команды Краснодар Мурад Мусаев высказал мнение о ожидаемой жаркой погоде в процессе подготовки к матчу за Суперкубок России OLIMPBET, который пройдет 12 июля в Казани. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что во время недельных тренировок они пытаются адаптироваться к такой температуре. По словам Мусаева, в таких условиях игра будет сложной, и это не даст дополнительного преимущества командам.
Тем не менее, он хочет, чтобы игра проходила в высоком темпе, так как встреча начнется вечером. Также стоит отметить, что матч за Суперкубок пройдет между командами Краснодара и московского ЦСКА.
ЦСКА в этом сезоне завоевал Кубок России и получил бронзовые медали чемпионата страны. Краснодар же стал чемпионом Российской Премьер-лиги.