Dyokeresh faqat Arsenalga o‘tishni xohlamoqda
Lissabonning "Sporting" jamoasi hujumchisi Viktor Dyokeresh hozirda Londondagi "Arsenal" klubiga o‘tishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Kanonirlar" 27 yoshli futbolchi bilan hamkorlik shartlari bo‘yicha kelishuvga erishgan, ammo portugaliya klubini ishontirish hali ham murakkab kechmoqda. Muzokaralar qiyin kechmoqda va shu sababli ommaviy axborot vositalarida Dyokereshni qo‘lga kiritishga harakat qilayotgan boshqa klublar haqida ma’lumotlar paydo bo‘lmoqda.
Shunga qaramay, jurnalist Fabrisio Romano ma’lumotiga ko‘ra, shved futbolchining yagona istagi "Arsenal"ga o‘tishdir va u qarorini o‘zgartirmoqchi emas. Viktor Dyokereshga "Manchester Yunayted", "Yuventus" va boshqa bir qator klublar ham qiziqish bildirgan.
Ma’lum bo‘lishicha, futbolchi "Sporting" safida qolmaslikka qat’iy qaror qilgan. Uning asosiy maqsadi chempionatda o‘zini yanada yuqori darajada namoyon qilish va yangi jamoasida muvaffaqiyat qozonishdir.
Hozirgi kunda futbol olamida Dyokereshning keyingi manzili katta qiziqish bilan kuzatilmoqda. Shuningdek, transfer jarayonining yakunlanishi futbolchining kelajagi uchun muhim ahamiyatga ega.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv muvaffaqiyatli bo‘lsa, yaqin kelajakda rasmiy e’lonlar berilishi kutilmoqda.

Джокереш хочет перейти только в Арсенал
Нападающий лиссабонского "Спортинга" Виктор Дйокереш в настоящее время планирует перейти в лондонский клуб "Арсенал". Об этом сообщает Euro-football.ru.
"Канониры" достигли соглашения с 27-летним футболистом по условиям сотрудничества, однако убедить португальский клуб все еще сложно. Переговоры проходят трудно, и поэтому в средствах массовой информации появляются сведения о других клубах, которые пытаются заполучить Дйокереша.
Тем не менее, по информации журналиста Фабрицио Романо, единственное желание шведского футболиста - это перейти в "Арсенал", и он не собирается менять свое решение. На Виктора Дйокереша также проявили интерес "Манчестер Юнайтед", "Ювентус" и ряд других клубов.
Согласно имеющимся данным, футболист твердо решил не оставаться в "Спортинге". Его главная цель - проявить себя на более высоком уровне в чемпионате и добиться успеха в новой команде.
В настоящее время следующий клуб Дйокереша вызывает большой интерес в футбольном мире. Также завершение трансферного процесса имеет важное значение для будущего футболиста.
Если соглашение между клубом и футболистом будет успешным, в ближайшем будущем ожидаются официальные объявления.