CSKA Superkubok g‘alabasi bilan mavsumni boshlaydi
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin OLIMPBET Rossiya Superkubogida qozonilgan g‘alabaning yaqinlashayotgan chempionat mavsumida CSKA jamoasining o‘yiniga qanday ta’sir qilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, albatta, sovrinlar muhim ahamiyatga ega, biroq eng asosiysi birinchi uchdan besh o‘yingacha bo‘lgan davrda jamoaning psixologik holati shakllanadi. Bu bosqich mavsumning qishki tanaffusigacha bo‘lgan yarim davrida jamoaning kayfiyatini belgilaydi.
Oldingi yutuqlarning o‘zi muhim emas, lekin Superkubokni qo‘lga kiritish CSKAga keyingi uch-besh turdagi o‘yinlarda yaxshi natija ko‘rsatishda yordam beradi, deydi mutaxassis. Eslatib o‘tamiz, 12 iyul kuni Moskva CSKA jamoasi Krasnodarni 1:0 hisobida mag‘lub etib, tarixidagi sakkizinchi marta OLIMPBET Rossiya Superkubogini qo‘lga kiritdi.
Yangi RPL mavsumining birinchi o‘yini 21 iyulda bo‘lib o‘tadi va unda CSKA Rossiya chempionatining yuqori ligasiga qaytgan Orenburg jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

ЦСКА начнет сезон с победы в Суперкубке
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Булыкин высказал мнение о том, как победа в Суперкубке OLIMPBET повлияет на игру команды ЦСКА в предстоящем чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что, конечно, трофеи имеют важное значение, но самое главное — это формирование психологического состояния команды в период с первых трех до пяти игр. Этот этап определяет настроение команды в полусезоне до зимнего перерыва.
Сами предыдущие достижения не важны, но завоевание Суперкубка поможет ЦСКА показать хорошие результаты в следующих трех-четырех турах, говорит специалист. Напомним, что 12 июля московский ЦСКА обыграл Краснодар со счетом 1:0 и завоевал Суперкубок OLIMPBET в восьмой раз в своей истории.
Первый матч нового сезона РПЛ пройдет 21 июля, в котором ЦСКА встретится с командой Оренбург, вернувшейся в высшую лигу чемпионата России.