Real Sosyedad Zaxaryanning sog‘ligi haqida ma’lumot berdi
Ispaniyaning "Real Sosyedad" futbol klubining matbuot xizmati rossiyalik yarim himoyachi Arsen Zaxaryanning sog‘ligi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Zaxaryan seshanba kunidan beri virusli kasallikka chalingan. Bu holat uni shifoxonaga yotqizishni talab qilmagan, biroq uning jismoniy holatiga salbiy ta’sir ko‘rsatgan.
Bugundan boshlab futbolchi asta-sekin shaxsiy tarzda sog‘ligini tiklash jarayonini boshlamoqda, deya xabar beradi klub vakillari Metaratings.ru saytiga bergan intervyusida. Eslatib o‘tamiz, Arsen Zaxaryan 2023-yil yozida "Real Sosyedad" jamoasiga qo‘shilgan.
O‘shandan beri u Ispaniya klubining 44 ta o‘yinida maydonga tushib, ikki marta gol urgan va uchta samarali uzatma amalga oshirgan. Klub Zaxaryanning tez orada to‘liq sog‘lig‘iga qaytishini kutmoqda.

Real Сосьедад сообщил о здоровье Захарьяна
Пресс-служба испанского футбольного клуба "Реал Сосьедад" сообщила о здоровье российского полузащитника Арсена Захаряна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что Захарян с вторника заболел вирусной инфекцией. Это состояние не потребовало его госпитализации, однако негативно сказалось на его физическом состоянии.
С сегодняшнего дня футболист постепенно начинает процесс восстановления своего здоровья, как сообщили представители клуба в интервью Metaratings.ru. Напомним, Арсен Захарян присоединился к команде "Реал Сосьедад" летом 2023 года.
С тех пор он выходил на поле в 44 матчах испанского клуба, забил два гола и сделал три результативные передачи. Клуб ожидает, что Захарян вскоре полностью восстановится.