Jorje Jezush «Al-Nasr» bosh murabbiyi bo‘ldi
Portugaliyalik mutaxassis Jorje Jezush Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» klubi bosh murabbiyi etib tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi. Murabbiy bilan bir mavsumlik shartnoma imzolangan.
Jezushning yangi lavozimga tayinlanishi haqida ma’lumot bir oy oldin ma’lum bo‘lgan edi. Uning nomzodini ayni klub hujumchisi Krishtianu Ronaldu qo‘llab-quvvatlaganligi ta’kidlanmoqda.
Jezush bu lavozimda italiyalik Stefano Piyolini almashtirdi. 70 yoshli murabbiy may oyigacha «Al-Hilol» klubida ishlagan bo‘lib, u bilan 2024 yilgi chempionlikni qo‘lga kiritgan.
Bundan tashqari, Jezush «Benfika», «Fenerbaxche» va «Flamenqo» klublarida ham faoliyat yuritgan. O‘tgan mavsumda «Al-Nasr» Saudiya chempionatida uchinchi o‘rinni egallagan, birinchi ikki o‘rinni esa «Al-Hilol» va «Al-Ittixod» klublari band qilgan.

Хорхе Иисус стал главным тренером «Аль-Наср»
Португальский специалист Хорхе Жезуш назначен главным тренером клуба «Аль-Наср» из Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщается на официальном сайте клуба. С тренером подписан контракт на один сезон.
Информация о назначении Жезуша на новую должность стала известна месяц назад. Поддержку его кандидатуры выразил нападающий клуба Криштиану Роналду.
Жезуш заменил на этой должности итальянца Стефано Пиоли. 70-летний тренер работал в клубе «Аль-Хилол» до мая, с которым он завоевал чемпионство в 2024 году.
Кроме того, Жезуш также работал в клубах «Бенфика», «Фенербахче» и «Фламенго». В прошлом сезоне «Аль-Наср» занял третье место в чемпионате Саудовской Аравии, а первые два места заняли клубы «Аль-Хилол» и «Аль-Иттихад».