Radimov Rossiya chempionatidagi asosiy o‘yinni aytdi
Rossiya terma jamoasi va Sankt-Peterburgning Zenit klubining sobiq yarim himoyachisi Vladislav Radimov Rossiya chempionatining yangi mavsumining birinchi turidagi markaziy o‘yin haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Radimovning so‘zlariga ko‘ra, ochiqchasiga aytganda, joriy mavsum boshlanishida ko‘zga tashlanadigan muhim o‘yin yo‘q. U eng diqqatga sazovor o‘yinni Akron va Krylya Sovetov jamoalari o‘rtasidagi Samara derbisi deb hisoblaydi.
Bu o‘yin 19 iyul kuni bo‘lib o‘tadi. O‘tgan mavsumda ushbu jamoalar musobaqa jadvalida mos ravishda o‘nchi va to‘qqizinchi o‘rinlarni egallagan.
Tarixga nazar tashlasak, bu jamoalar rasmiy o‘yinlarda to‘rt marta to‘qnash kelgan. 2020-2021 yilgi birinchi divizion mavsumida Krylya Sovetov ikki bor g‘alaba qozongan: birinchi o‘yinda mehmondan 2:1 hisobida ustun kelgan, ikkinchisida esa o‘z maydonida 3:0 hisobida g‘alaba qozongan.
O‘tgan mavsumda esa Akron Rossiya Premyer Ligasi doirasidagi har ikki uchrashuvda Krylya Sovetovdan ustun kelgan, mehmondagi va uy uchrashuvlarida 2:0 hisoblari qayd etilgan. Shunday qilib, jamoalar o‘rtasidagi raqobat avvalgi yillardan beri davom etib kelmoqda va yangi mavsumda ham qiziqarli bahslar kutilmoqda.

Радимов сказал о главной игре чемпионата России
Бывший полузащитник сборной России и клуба «Зенит» из Санкт-Петербурга Владислав Радимов высказал мнение о центральной игре первого тура нового сезона чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Радимова, откровенно говоря, в начале текущего сезона нет заметной важной игры. Он считает, что самым интересным матчем будет дерби Самары между командами «Акрон» и «Крылья Советов».
Эта игра состоится 19 июля. В прошлом сезоне эти команды заняли десятое и девятое места в турнирной таблице соответственно.
Если взглянуть в историю, эти команды встречались в официальных играх четыре раза. В сезоне первого дивизиона 2020-2021 годов «Крылья Советов» дважды одержали победу: в первой игре на выезде со счетом 2:1, а во второй — на своем поле со счетом 3:0.
В прошлом сезоне «Акрон» в рамках Российской Премьер-Лиги одержал верх в обоих встречах с «Крыльями Советов», зафиксировав счета 2:0 как в гостях, так и дома. Таким образом, конкуренция между командами продолжается с предыдущих лет, и в новом сезоне ожидаются интересные поединки.