Tyukavin iste’dodi Barselonada o‘ynashga yetarli
Agent Aleksey Safonov, «Dinamo» jamoasining hujumchisi Konstantin Tyukavinning manfaatlarini himoya qiluvchi, mijozining «Barselona» klubida o‘ynash imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, iste’dod jihatidan bunday imkoniyat mavjud. Hozirgi eng asosiy vazifa – jarohatdan so‘ng sog‘lig‘ini tiklashdir.
U Kostiya tez orada jarohat oldidan kuchliroq holatda maydonga qaytishini tilaydi va shunda hammasi yaxshi bo‘ladi, dedi agent. O‘tgan mavsumda 23 yoshli Tyukavin Rossiya Premyer-Ligasining 22 ta o‘yini va Kubok bahslarida maydonga tushdi.
U sakkiz bor raqib darvozasini ishg‘ol qildi va uchta golga uzatma berdi. Esda tutish lozimki, bahor oylarida hujumchi tizzasining kesuvchi bog‘lamini yirtdi va sentyabrgacha maydondan chetlatildi.
Hozirda uning sog‘ligi yaxshilanishi va faoliyatini davom ettirishi uchun barcha sharoitlar yaratilmoqda.

Талант Тюкаева достаточен для игры в Барселоне
Агент Алексей Сафонов, представляющий интересы нападающего «Динамо» Константина Тюкаева, высказал мнение о возможностях своего клиента играть в клубе «Барселона». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, такая возможность существует с точки зрения таланта. В настоящее время главная задача – восстановление здоровья после травмы.
Он надеется, что Костя скоро вернется на поле в более сильном состоянии до травмы, и тогда все будет хорошо, сказал агент. В прошлом сезоне 23-летний Тюкаев сыграл в 22 матчах Российской Премьер-Лиги и кубковых встречах.
Он восемь раз поразил ворота соперников и отдал три голевые передачи. Следует помнить, что весной нападающий порвал крестообразные связки колена и был исключен из игры до сентября.