Sanderlend Lammens uchun kurashni kuchaytirmoqda
Angliya klubi "Sanderlend" 23 yoshli belgilik darvozabon Senne Lammens xizmatlariga qiziqish bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda GVA nashri xabar berdi. Hozirda Lammens o‘zining vatani Belgiya jamoasi "Antverpen"da o‘ynamoqda.
Shu manbaga ko‘ra, darvozabonni qo‘lga kiritish uchun Turkiyaning "Galatasaroy" klubi hamda Angliya Premer Ligasi vakillari "Manchester Yunayted" va "Lids" jamoalari ham kurash olib bormoqda. Bundan tashqari, "Sanderlend" "Sautgempton" klubi futbolchisi Aaron Remzdeylni ham transfer qilish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda.
O‘tgan mavsumda Lammens barcha turnirlarda jami 44 o‘yinda maydonga tushib, 56 ta gol o‘tkazib yuborgan. Jamoasi bilan chempionatda beshinchi o‘rinni egallagan.
Darvozabon 10 ta o‘yinda o‘z darvozasini daxlsiz saqlagan. Uning bozor qiymati 9 million yevroga baholanmoqda.
Ushbu ma’lumotlar sport olamida katta qiziqish uyg‘otmoqda va kelajakda Lammensning faoliyati yanada rivojlanishi kutilmoqda.

Сандерленд усиливает борьбу за Ламменса
Английский клуб "Сандерленд" проявляет интерес к услугам 23-летнего бельгийского вратаря Сенне Ламменса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание GVA. В настоящее время Ламменс играет за свою родную бельгийскую команду "Антверпен".
По данным этого источника, за вратарем также борются турецкий клуб "Галатасарай" и представители английской Премьер-лиги "Манчестер Юнайтед" и "Лидс". Кроме того, "Сандерленд" рассматривает возможность трансфера игрока клуба "Саутгемптон" Аарона Рэмсдейла.
В прошлом сезоне Ламменс провел на поле 44 матча во всех турнирах, пропустив 56 голов. Его команда заняла пятое место в чемпионате.
Вратарь сохранил свои ворота в неприкосновенности в 10 матчах. Его рыночная стоимость оценивается в 9 миллионов евро.
Эти данные вызывают большой интерес в спортивном мире, и ожидается, что карьера Ламменса будет развиваться в будущем.