Neymar Santosga Flamengo ustidan g‘alaba keltirdi
Braziliya chempionatining 14-turida «Santos» va «Flamenqo» jamoalari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda mezbonlar «qizil-qora» jamoaga qarshi 1:0 hisobida minimal g‘alabaga erishdi. Yakuniy golni mashhur hujumchi Neymar 84-daqiqada kiritdi.
Bu uning joriy mavsumdagi birinchi goli bo‘ldi. Ushbu g‘alabadan so‘ng «Santos» jamoasi 14 ochko to‘plab, Braziliya chempionati jadvalida 13-o‘rinni egalladi.
«Flamenqo» esa 27 ochko bilan peshqadamlikni saqlab qolmoqda. Eslatib o‘tamiz, iyun oyida Neymar «Santos» bilan yangi mehnat shartnomasini imzoladi.
33 yoshli hujumchining amaldagi shartnomasi 2025-yil oxirigacha mo‘ljallangan. Jamoa va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlik davom etmoqda.

Неймар принес победу Санту над Фламенго
В 14-м туре чемпионата Бразилии состоялся матч между командами «Сантос» и «Фламенго». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче хозяева одержали минимальную победу со счетом 1:0 над «красно-черными». Победный гол забил знаменитый нападающий Неймар на 84-й минуте.
Это был его первый гол в текущем сезоне. После этой победы команда «Сантос» набрала 14 очков и заняла 13-е место в таблице чемпионата Бразилии.
«Фламенго» же сохраняет лидерство с 27 очками. Напоминаем, что в июне Неймар подписал новый трудовой контракт с «Сантосом».
Срок действующего контракта 33-летнего нападающего рассчитан до конца 2025 года. Сотрудничество между командой и футболистом продолжается.