Rahimov: Rubin Tatariston futbolining poydevori
Rashid Rahimov, "Rubin" jamoasining bosh murabbiyi, Tatariston uchun Kazan klubining ahamiyatini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U futbol Tatariston Respublikasi hayotida muhim o‘rin tutishini aytdi. Rahimovning fikricha, Tataristonda yuqori darajada o‘ynay oladigan kuchli jamoa bo‘lishi zarur.
Mutaxassis bu haqda "Match TV" telekanalida bergan intervyusida gapirdi. Eslatib o‘tamiz, 2024/2025 yilgi mavsumda Kazan jamoasi Rossiya premer-ligasining musobaqa jadvalida yettinchi o‘rinni egallagan.
Yangi mavsumning birinchi turida Rahimov shogirdlari mezbon sifatida Grozniyning "Akhmat" jamoasi bilan o‘ynaydi. Ushbu uchrashuv 20 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Shunday qilib, "Rubin" jamoasi yangi mavsumda ham yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan. Klub va uning murabbiylari Tatariston futboli rivojiga katta hissa qo‘shmoqda.

Рахимов: Рубин - основа футбола Татарстана
Рашид Рахимов, главный тренер команды "Рубин", подчеркнул важность казанского клуба для Татарстана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что футбол занимает важное место в жизни Республики Татарстан. По мнению Рахимова, необходимо, чтобы в Татарстане была сильная команда, способная играть на высоком уровне.
Специалист об этом сказал в интервью на телеканале "Матч ТВ". Напомним, что в сезоне 2024/2025 команда Казани заняла седьмое место в таблице соревнований Российской Премьер-Лиги.
В первом туре нового сезона Рахимов и его подопечные сыграют дома с командой "Ахмат" из Грозного. Этот матч состоится 20 июля, в воскресенье.
Таким образом, команда "Рубин" нацелена на достижение высоких результатов в новом сезоне. Клуб и его тренеры вносят значительный вклад в развитие футбола Татарстана.