Spartak bosh direktori Markinyos haqida gapirdi
Moskva "Spartak" jamoasining yarim himoyachisi Markinyos transfer bozorida talabga ega. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda "qizil-oq" jamoaning bosh direktori Oleg Malyishev ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, yetakchi futbolchilarga boshqa klublar ham qiziqish bildirishi tabiiy holatdir.
Biroq Markinyos va boshqa futbolchilarga jamoa ishonch bildiradi, chunki ular klubning asosiy o‘yinchilari hisoblanadi. 25 yoshli braziliyalik futbolchining amaldagi shartnomasi 2027 yil yozigacha davom etadi.
O‘tgan mavsumda Rossiya Premer-ligasida Markinyos 26 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta golga uzatma amalga oshirdi. Yangi mavsumda "Spartak" o‘z maydonida Makhachkala "Dinamo" jamoasiga qarshi bahs boshlaydi.

Спартак генеральный директор Маркиньоса прокомментировал
Полузащитник московского "Спартака" Маркиньос пользуется спросом на трансферном рынке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом заявил генеральный директор "красно-белых" Олег Малышев. По его словам, естественно, что другие клубы проявляют интерес к ведущим футболистам.
Однако Маркиньос и другие футболисты пользуются доверием команды, так как они являются ключевыми игроками клуба. Контракт 25-летнего бразильца действует до лета 2027 года.
В прошлом сезоне в Российской Премьер-Лиге Маркиньос провел 26 матчей и отдал 9 голевых передач. В новом сезоне "Спартак" начнет борьбу против махачкалинского "Динамо" на своем поле.