La Liga Mayamida o‘yinni Barselona bilan o‘tkazmoqchi
Xavier Tebas, Ispaniyaning La Liga prezidenti, La Liga chempionati doirasida o‘yinlarni Mayamida o‘tkazish istagini yana bir bor bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu maqsadga erishish uchun kuchli jamoa kerak bo‘ladi, masalan, «Barselona» yoki «Atletiko». Tebas ayniqsa «Barselona»ni tanlashni ma’qul ko‘radi, chunki u Madridning «Real» jamoasiga nisbatan yaxshiroq munosabatda ekanliklarini ta’kidladi.
Hozirgi chempion «Barselona» hisoblanadi. O‘tgan mavsumda Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa mamlakat ichidagi barcha uch turnirda g‘alaba qozondi.
Kataloniyalik futbolchilar yangi mavsumga tayyorgarlik ishlarini boshlashgan. Bu esa ularning kelgusi chempionatda ham kuchli o‘yin ko‘rsatish niyatida ekanligini bildiradi.
La Liga rasmiylari va jamoalar ushbu yangi qadam orqali xalqaro maydonda o‘z mavqeini yanada oshirishni rejalashtirmoqda. Mayamidagi uchrashuvlar Ispaniya futbolining yangi bosqichga chiqishiga xizmat qiladi.

La Liga хочет провести матч в Майами с Барселоной
Хавьер Тебас, президент испанской Ла Лиги, еще раз выразил желание провести игры Ла Лиги в Майами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, для достижения этой цели потребуется сильная команда, например, «Барселона» или «Атлетико». Тебас особенно предпочитает выбрать «Барселону», так как подчеркнул, что она имеет лучшее отношение к мадридскому «Реалу».
Текущим чемпионом является «Барселона». В прошлом сезоне команда под руководством Ханса-Дитера Флика одержала победу во всех трех внутренних турнирах.
Каталонские футболисты начали подготовку к новому сезону. Это говорит о том, что они намерены показать сильную игру и в предстоящем чемпионате.
Официальные лица Ла Лиги и команды планируют повысить свои позиции на международной арене через этот новый шаг. Встречи в Майами будут способствовать выходу испанского футбола на новый уровень.