Musiala Rudigerni eng qiyin himoyachi deb atadi
Futbolchi Jamal Musiala qaysi futbolchiga qarshi o‘ynash eng qiyin bo‘lganligi haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Musiala o‘zining eng murakkab raqibi sifatida «Real» jamoasining markaziy himoyachisi Antonio Rudigerni tanladi. Ular Chempionlar ligasida «Real»ga qarshi o‘ynashganida juda qiyinchiliklarga duch kelganini ta’kidladi.
Musiala fikricha, Rudigerga qarshi o‘ynash noqulay va murakkab bo‘lgan. So‘nggi o‘yinda Jamal Musiala «PSJ»ga qarshi kechgan uchrashuvda jiddiy jarohat oldi.
22 yoshli futbolchi operatsiya qildi va hozirda sog‘lig‘ini tiklamoqda. Mutaxassislar uning maydonga qaytishi 2025 yil oxirlariga to‘g‘ri kelishini aytmoqdalar.
Bu jarayon futbolchining tiklanishiga bog‘liq bo‘lib, unga sabr va ehtiyotkorlik zarur. Musiala tez orada o‘z kuchini to‘liq tiklab, maydonga qaytishi kutilmoqda.

Мусияла назвал Рюдигера самым сложным защитником
Футболист Джамал Мусиала ответил на вопрос, против какого футболиста играть было сложнее всего. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мусиала выбрал центрального защитника «Реала» Антонио Рюдигера в качестве своего самого сложного соперника. Он отметил, что они столкнулись с большими трудностями, когда играли против «Реала» в Лиге чемпионов.
По мнению Мусиалы, играть против Рюдигера было неудобно и сложно. В последнем матче Джамал Мусиала получил серьезную травму в игре против «ПСЖ».
22-летний футболист перенес операцию и в настоящее время восстанавливает здоровье. Специалисты говорят, что его возвращение на поле ожидается в конце 2025 года.
Этот процесс зависит от восстановления футболиста, которому необходимы терпение и осторожность. Ожидается, что Мусиала скоро полностью восстановит свои силы и вернется на поле.