Chuameni: Mbappe yo‘q, PSJ g‘alabasi haqiqat
Birinchi mavsumda Kilian Mbappe bo‘lmagan holda "PSJ" tarixda birinchi marta Chempionlar Ligasi g‘olibiga aylanishga muvaffaq bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu borada "Real" jamoasining yarim himoyachisi Orelien Chuameni o‘z fikrini bildirdi. Mbappening klub va Fransiya milliy terma jamoasidagi hamkorlari ko‘plab odamlar vaziyatni noto‘g‘ri baholayotganini ta’kidlamoqda.
Chuameni aytishicha, so‘nggi yillarda "PSJ" safida o‘ynagan har bir futbolchi jamoaning Chempionlar Ligasi g‘alabasiga o‘z hissasini qo‘shgan. Vaziyatni shunday tushunish kerak, ya’ni "Kilian yo‘q edi, ular uning ishtirokisiz g‘alaba qozondi" degan fikrlar noto‘g‘ri.
Eslatib o‘tamiz, Chempionlar Ligasi finalida "PSJ" "Inter" jamoasini 5:0 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu tarixiy g‘alaba jamoaning kuchli va birlashgan o‘yinini ko‘rsatdi hamda Mbappening yo‘qligiga qaramay, jamoaning yutuqqa erishishini tasdiqladi.

Чуамени: Мбаппе нет, победа ПСЖ — реальность
В первом сезоне без Килиана Мбаппе "ПСЖ" впервые в истории стал победителем Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этому поводу полузащитник "Реала" Орелиен Чуамени высказал свое мнение. Партнеры Мбаппе по клубу и сборной Франции отмечают, что многие люди неправильно оценивают ситуацию.
Чуамени заявил, что каждый футболист, игравший в "ПСЖ" в последние годы, внес свой вклад в победу команды в Лиге чемпионов. Ситуацию следует понимать так, что утверждения "Килиана не было, они победили без него" неверны.
Напомним, что в финале Лиги чемпионов "ПСЖ" победил команду "Интер" со счетом 5:0. Эта историческая победа продемонстрировала сильную и сплоченную игру команды и подтвердила, что, несмотря на отсутствие Мбаппе, команда смогла добиться успеха.