Snuup Dog Uelsning Suanzi klubiga sherik bo‘ldi
Amerikalik reper Snuup Dog Uelsdagi "Suanzi" futbol klubiga investitsiya kiritib, uning bir egasiga aylandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub matbuot xizmati ma’lumotiga ko‘ra, reperning klub byudjetiga qo‘shgan aniq summasi oshkor qilinmagan, biroq u jamoaning uy kiyimi ishlab chiqarilishini moliyalashtirgan. Aprel oyida "Suanzi"ning yana bir hamkori Luka Modrich bo‘lgani ma’lum bo‘ldi.
U "Real" Madrid klubini tark etib, "Milan"ga o‘tgan edi. 2024/2025 yilgi mavsum yakunida "Suanzi" APLdan Championchip ligasiga tushib ketdi.
Snuup Dog Yevropa futboliga birinchi marta emas, balki ko‘p bor qiziqish bildirgan. U FIFA va UEFA tomonidan tashkil etilgan turli loyihalarda ishtirok etgan hamda yirik futbol tadbirlarida faol qatnashgan.

Snuup Dog стал партнером клуба Суонси Уэльса
Американский рэпер Snuup Dog инвестировал в футбольный клуб «Суонси» в Уэльсе и стал одним из его владельцев. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации пресс-службы клуба, точная сумма, которую рэпер добавил в бюджет клуба, не раскрыта, однако он профинансировал производство домашней формы команды. В апреле стало известно, что еще одним партнером «Суонси» стал Лука Модрич.
Он покинул клуб «Реал» Мадрид и перешел в «Милан». По итогам сезона 2024/2025 «Суонси» вылетел из АПЛ в Чемпионшип.
Snuup Dog не впервые проявляет интерес к европейскому футболу, он участвовал в различных проектах, организованных FIFA и UEFA, а также активно участвовал в крупных футбольных мероприятиях.