Londonning «Arsenal» jamoasi juma kuni kechqurun «Chelsea» klubi futbolchisi Noni Maduweke transferini rasmiylashtirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu kelishuv qiymati 54 million yevroni tashkil etadi. ESPN ma’lumotlariga ko‘ra, Mikel Arteta 2019 yilda bosh murabbiy sifatida ish boshlaganidan buyon «Arsenal» «Chelsea» futbolchilariga jami 150 million yevrodan ortiq mablag‘ sarflagan.
Shuningdek, joriy yozda «Arsenal» «Chelsea»dan darvozabon Kepu Arrisabalagani ham o‘z safiga qo‘shdi. Oldingi transfer oynalarida esa «kanonirlar» Kay Haverz va Jorjinyoni sotib olgan.
O‘tgan mavsumda esa ijaraga berilgan «Chelsea» futbolchisi Rahim Sterling «Arsenal» safida o‘ynagan. Mikel Arteta Noni Maduweke transferi haqida o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi.
U yangi futbolchining jamoaga qo‘shilishi «Arsenal»ning kuchayishida muhim ahamiyatga ega bo‘lishini ta’kidladi. Arteta Maduwekening tezligi, texnikasi va o‘yindagi ijodkorligi jamoaga yangi imkoniyatlar olib kelishini aytdi.
U futbolchining tez orada jamoaga moslashib, o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsatishiga umid bildirdi. Bu transfer «Arsenal»ning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim qadam hisoblanadi.

Арсенал в эпоху Артеты потратил 150 миллионов евро на игроков Челси
Лондонский клуб «Арсенал» в пятницу вечером официально оформил трансфер игрока клуба «Челси» Нони Мадуэке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стоимость этого соглашения составляет 54 миллиона евро. По данным ESPN, с тех пор как Микель Артета начал работать главным тренером в 2019 году, «Арсенал» потратил более 150 миллионов евро на игроков «Челси».
Также этим летом «Арсенал» подписал вратаря Кепу Аррисабалагу из «Челси». В предыдущие трансферные окна «канониры» приобрели Кая Хаверца и Жоржиньо.
В прошлом сезоне в аренде игрок «Челси» Рахим Стерлинг играл за «Арсенал». Микель Артета поделился своими мыслями о трансфере Нони Мадуэке.
Он отметил, что присоединение нового игрока имеет важное значение для усиления «Арсенала». Артета сказал, что скорость, техника и креативность Мадуэке принесут команде новые возможности.
Он выразил надежду, что игрок быстро адаптируется в команде и проявит себя с лучшей стороны. Этот трансфер считается важным шагом для будущих успехов «Арсенала».