Karraskal o‘yinda qatnashmoqda, arizada yo‘q
Hujumchi yarim himoyachi Xorxe Karraskal juma kuni o‘tkazilayotgan Rossiya Premyer ligasining yangi mavsum ochilish o‘yinida "Dinamo" va "Baltika" jamoalari o‘rtasidagi bahsda ishtirok etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, Karraskal "oq-ko‘k" jamoasining o‘yinga arizasi tarkibida yo‘q. Oldinroq Karraskalning "Dinamo"dan "Flamengo" klubiga o‘tishi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Aytilishicha, ikki klub o‘rtasida kelishuvga erishilmoqda. Xorxe Karraskal "Dinamo" safida 64 rasmiy o‘yin o‘tkazib, 9 ta gol urdi va 12 ta samarali uzatma amalga oshirdi.
Bundan oldin u Rossiyada CSKA jamoasida ham to‘p surgan. "Dinamo" va "Baltika" o‘rtasidagi o‘yinni matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin.

Karraskal участвует в игре, в заявке нет
Нападающий полузащитник Хорхе Карраскаль участвует в открывающем матче нового сезона Российской Премьер-лиги между командами "Динамо" и "Балтика", который проходит в пятницу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако Карраскаль отсутствует в заявке "бело-голубых" на игру. Ранее появились сообщения о переходе Карраскаля из "Динамо" в клуб "Фламенго".
Говорят, что между двумя клубами достигается соглашение. Хорхе Карраскаль провел 64 официальных матча за "Динамо", забил 9 голов и сделал 12 результативных передач.
Ранее он также играл в России за команду ЦСКА. Матч между "Динамо" и "Балтикой" можно будет следить в текстовой трансляции.