Inter direktori Kivu davrida jamoani qo‘llab quvvatlaydi
Piero Auzilio, Milanning "Inter" futbol klubining sport direktori, yangi bosh murabbiy Kristian Kivu qo‘l ostida jamoaning muvaffaqiyatga erishishiga ishonadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ruminiyalik mutaxassis yoz boshida lavozimga tayinlandi va oldingi murabbiy Simone Indzagi o‘rnini egalladi, u esa "Al-Hilol" klubiga ko‘chib o‘tgan edi. Yangi murabbiy boshchiligida jamoa Jahon Klublar chempionatida unchalik muvaffaqiyatli o‘ynay olmadi va 1/8 finalda "Fluminense"ga yutqazdi.
Auzilio Sky Sportga bergan intervyusida murabbiyga jamoani yaxshi tayyorlash uchun endi imkoniyat borligini ta’kidladi. U, shuningdek, ommaviy axborot vositalarida paydo bo‘lgan xavotirlarni hazil bilan qabul qilayotganini bildirdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning asosiy o‘yinchilari qolmoqda va beshta yangi futbolchi bilan shartnoma imzolangan. Jurnalistlarning "Inter" jamoasi chempionatning yuqori to‘rtligida kurashishi kerakligi haqidagi fikrlarini tushunishini aytdi.
O‘tgan mavsumda "Inter" Seriya Ada ikkinchi o‘rinni egallagan va Chempionlar Ligasi finaliga chiqqan edi.

Директор Интер поддерживает команду в период Киву
Пьеро Аузилио, спортивный директор футбольного клуба "Интер" из Милана, верит в успех команды под руководством нового главного тренера Кристиана Киву. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Румынский специалист был назначен на должность в начале лета, заменив предыдущего тренера Симоне Индзаги, который перешел в клуб "Аль-Хилаль". Под руководством нового тренера команда не смогла добиться успеха на Чемпионате мира клубов и проиграла "Флуминенсе" в 1/8 финала.
В интервью Sky Sport Аузилио подчеркнул, что у тренера теперь есть возможность хорошо подготовить команду. Он также отметил, что с юмором воспринимает беспокойства, появившиеся в средствах массовой информации.
По его словам, основные игроки команды остаются, и подписаны контракты с пятью новыми футболистами. Он сказал, что понимает мнение журналистов о том, что "Интер" должен бороться за место в верхней четверке чемпионата.