Marko Arnautovich «Crvena Zvezda»ga o'tadi
Avstriyalik hujumchi Marko Arnautovich, yaqinda «Inter» klubi bilan shartnomasi tugagach, erkin agent sifatida faoliyat yuritmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Serbiya klubi «Crvena Zvezda»ga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqda Mozzart Sport nashri xabar berdi.
Manbaga ko‘ra, Arnautovich 21 iyul kuni Serbiyaga keladi va jamoa bilan ikki yillik shartnoma imzolaydi. Bir necha kun oldin «Crvena Zvezda» bosh direktori Zvezdan Terzich transfer bozorida kutilmagan yangiliklar bo‘lishini aytgandi, ehtimol u aynan ushbu transferni nazarda tutgan.
Marko Arnautovich o‘z faoliyati davomida nafaqat «Inter»da, balki «Twente», «Werder», «Stok», «Vest Hem» va «Shanxay Port» kabi klublarda ham o‘ynagan. O‘tgan mavsumda 36 yoshli futbolchi 28 o‘yinda maydonga tushib, 7 ta gol urdi va 2 ta samarali uzatma berdi.
Uning bozor qiymati taxminan 3 million yevroni tashkil etadi. Ushbu transfer «Crvena Zvezda» uchun katta yutuq bo‘lishi kutilmoqda.

Марко Арнаутович переходит в «Красную Звезду»
Австрийский нападающий Марко Арнаутович, недавно завершивший контракт с клубом «Интер», сейчас выступает в качестве свободного агента. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он близок к переходу в сербский клуб «Красная Звезда». Об этом сообщает издание Mozzart Sport.
По информации источника, Арнаутович прибудет в Сербию 21 июля и подпишет двухлетний контракт с командой. Несколько дней назад генеральный директор «Красной Звезды» Звездан Терзич заявил, что на трансферном рынке будут неожиданные новости, возможно, он имел в виду именно этот трансфер.
Марко Арнаутович на протяжении своей карьеры играл не только в «Интере», но и в таких клубах, как «Твенте», «Вердер», «Сток», «Вест Хэм» и «Шанхай Порт». В прошлом сезоне 36-летний футболист вышел на поле в 28 матчах, забил 7 голов и отдал 2 результативные передачи.
Его рыночная стоимость составляет примерно 3 миллиона евро. Ожидается, что этот трансфер станет большим достижением для «Красной Звезды».