Yuvеntus Sancho muzokarasida Hyoylun haqida so‘radi
Yuvеntus klubi Manchester Yunayted jamoasining hujumchisi Rasmus Hyoylunni sotib olish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Eski sinyora" vakillari "qizil iblislar" jamoasining qanot hujumchisi Jeddon Sancho transferi ustida ishlayotgan paytda, La Stampa nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, Angliya futbolchisi bo‘yicha muzokaralar davomida Yuvеntus Hyoylunni sotib olish shartlari bilan ham qiziqish bildirgan. Ma’lum bo‘lishicha, ingliz klubi ikki yil davomida o‘zini ko‘rsata olmagan daniyalik hujumchidan voz kechishga tayyor.
Rasmus Hyoylunnga qiziqish ilgari Milanning Inter va Napoli klublaridan ham bo‘lgan, ammo so‘nggi paytlarda bu xabarlar susaygan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, 22 yoshli futbolchining bozor qiymati 35 million yevroga teng.
Ushbu holatlar Yuvеntusning jamoani kuchaytirish maqsadida yangi hujumchi izlayotganini ko‘rsatadi. Klub mutasaddilari kelishuv shartlarini batafsil o‘rganib, futbolchining jamoaga mos kelishini baholamoqda.

Ювентус спросил о Хойлу в переговорах по Санчо
Клуб Ювентус рассматривает возможность покупки нападающего Манчестер Юнайтед Расмуса Хёйлуна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Представители "Старой синьоры" в то время как работают над трансфером крылатого нападающего "красных дьяволов" Джеддона Санчо, по данным издания La Stampa, во время переговоров по английскому футболисту Ювентус также проявил интерес к условиям покупки Хёйлуна. Известно, что английский клуб готов отказаться от датского нападающего, который не смог проявить себя в течение двух лет.
Интерес к Расмусу Хёйлуну ранее проявляли и клубы Миланского Интер и Наполи, однако в последнее время эти сообщения утихли. Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость 22-летнего футболиста составляет 35 миллионов евро.
Эти обстоятельства указывают на то, что Ювентус ищет нового нападающего с целью усиления команды. Ответственные лица клуба подробно изучают условия соглашения и оценивают соответствие футболиста команде.