Gazzaev: Akinfeev hozirgi darvozabon davri boshlig‘i
Moskva CSKA jamoasining sobiq bosh murabbiyi Valeriy Gazzaev jamoa darvozaboni Igor Akinfeev haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Akinfeev 22 yildan ortiq vaqt davomida "armeyetslar" safida faoliyat yuritib kelmoqda. Gazzaevning so‘zlariga ko‘ra, futbol tarixida Yashin davri bo‘lgan, hatto xalqaro darajada Lev Yashin nomidagi mukofot beriladi.
Keyin Dasayev davri kelgan, hozir esa Akinfeev davri boshlandi. U, shuningdek, dunyoda Akinfeev kabi besh-olti darvozabon borligini ta’kidladi.
Igor Akinfeev CSKA safida 798 rasmiy o‘yinda maydonga tushgan. Ushbu o‘yinlarda u 717 ta gol o‘tkazib yuborgan.
Hozirgi vaqtda 39 yoshdagi Akinfeevning Moskva klubiga bo‘lgan amaldagi shartnomasi 2025/2026 yilgi mavsum yakunigacha mo‘ljallangan. Shu bilan birga, u jamoaning muhim tarkibiy qismi bo‘lib qolmoqda va o‘z tajribasi bilan yosh futbolchilarga ham namuna bo‘lmoqda.

Газзаев: Акинфеев сейчас вратарь эпохи
Бывший главный тренер московского ЦСКА Валерий Газзаев высказал мнение о вратаре команды Игоре Акинфееве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Акинфеев выступает за "армейцев" более 22 лет. По словам Газзаева, в истории футбола была эпоха Яшина, и даже на международном уровне вручается награда имени Льва Яшина.
Затем пришла эпоха Дасаева, а сейчас началась эпоха Акинфеева. Он также отметил, что в мире есть еще пять-шесть вратарей, подобных Акинфееву.
Игорь Акинфеев сыграл 798 официальных матчей за ЦСКА. В этих играх он пропустил 717 голов.
В настоящее время 39-летний Акинфеев имеет действующий контракт с московским клубом, который рассчитан до конца сезона 2025/2026. При этом он продолжает оставаться важной частью команды и служит примером для молодых футболистов своим опытом.