Jan-Klod Van Damm Ruminiyada odam savdosi bilan bog‘liq jinoiy ishda ayblanmoqda
Jabrlanuvchilardan birining advokati Adrian Kukulis Ruminiyaning Uyushgan jinoyatchilik va terrorizmga qarshi kurash boshqarmasiga ariza topshirgan. Unda Van Damm jinsiy ekspluatatsiyaga majburlangan ruminiyalik besh nafar ayol bilan munosabatda bo‘lgani haqida da’vo qilingan.
Ayblovga ko‘ra, mazkur hodisalar taxminan 10 yil avval Fransiyaning Kann shahrida sodir bo‘lgan. Advokatning ta’kidlashicha, ish bo‘yicha mavjud guvohlar Van Dammning bu voqealarda ishtirok etganini tasdiqlaydigan dalillarga ega.
“Jan-Klod Van Damm himoyasiz ahvolda bo‘lgan besh nafar ruminiyalik qizning jinsiy xizmatlaridan bir vaqtning o‘zida foydalangani bilan ayblanmoqda”, – deydi advokat Adrian Kukulis.
Odam savdosi va asosiy ayblanuvchi
Tergovga ko‘ra, Van Damm uchun qizlarni tanlashni EuroDemos notijorat tashkiloti va Kasta Morrely modellik agentligi rahbari Morel Bolya tashkil etgan.
Morel Bolya 2022 yilda voyaga yetmaganlarni ekspluatatsiya qilish ishi bo‘yicha asosiy gumondor sifatida qo‘lga olingan. Ruminiya prokuraturasi ma’lumotlariga ko‘ra, 2000 yildan 2016 yilgacha u o‘z tashkilotlari orqali qizlarni, shu jumladan voyaga yetmaganlarni “ruhiy bosim o‘tkazish yo‘li bilan jinsiy ekspluatatsiya”ga jalb etgan.
Hozirda tergov jarayonlari davom etmoqda, va Van Dammning rasmiy pozitsiyasi hali e’lon qilinmagan.
Bu ish Ruminiyada odam savdosiga qarshi olib borilayotgan kurashning yana bir yorqin misoli bo‘lib, huquq-tartibot idoralari mazkur jinoyatga aloqador shaxslarni javobgarlikka tortish uchun sa’y-harakatlarni kuchaytirmoqda.
Donald Tramp Kubadagi murakkab vaziyat bo‘yicha bayonot berdi
AQSH prezidenti Donald Tramp Kubadagi vaziyat haqida yangi bayonot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, orol davlatidagi holat ancha murakkab bo‘lib, bu masala bo‘yicha
Dunyo Bugun, 22:33
Eron Hormuz bo‘g‘ozi faoliyatining tugashini e’lon qildi
Eron rasmiylari mintaqadagi vaziyatning tobora keskinlashayotgani haqida yangi bayonot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Eron Parlamenti spikeri Muhammad Bager G‘olibaf Hormuz bo‘g‘ozi taqdiri
Dunyo Bugun, 22:07
AQSH aksilterror rahbari Yaqin Sharq siyosati sabab iste’foda
AQSH Milliy aksilterror markazi rahbari Jo Kent lavozimidan iste’fo berishini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Uning aytishicha, bu qarorining asosi Yaqin Sharqda, xususan Eron bilan
Mujtabo Xomanaiy AQSh takliflarini rad etdi
Reuters agentligi tarqatgan ma’lumotlarga ko‘ra, Mujtabo Xomanaiy Amerika Qo‘shma Shtatlari tomonidan mojaroni yumshatish yoki tinchlik o‘rnatishga qaratilgan takliflarni qabul qilmagan. Bu haqda
Dunyo Bugun, 21:12
Rossiya Fanlar akademiyasining Quyosh astronomiyasi laboratoriyasi ma’lumotlariga ko‘ra, bugun Quyoshda kutilmagan yirik chaqnash yuz berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu hodisa sayyoramizda
Dunyo Bugun, 20:58
Yaqin Sharqdagi mojaro butun dunyo iqtisodiyotiga ta’sir qilayotgan bir paytda, Shri-Lanka hukumati yoqilg‘i sarfini kamaytirish maqsadida yangi chora-tadbirlarni joriy qilmoqda. Bu haqda Zamin.uz

Жан-Клод Ван Дамм обвиняется в уголовном деле, связанном с торговлей людьми в Румынии
Знаменитый бельгийский актер Жан-Клод Ван Дамм был привлечен к расследованию в рамках уголовного дела, связанного с торговлей людьми. Его обвиняют в том, что он пользовался сексуальными услугами пяти румынок. Об этом сообщает румынское издание Hotnews.
Детали обвинения
Адвокат одной из жертв Адриан Кукулес подал заявление в Управление по борьбе с организованной преступностью и терроризмом Румынии. В нем утверждается, что Ван Дамм имел отношения с пятью румынками, которых принуждали к сексуальной эксплуатации.
Согласно обвинению, эти события произошли примерно 10 лет назад в городе Канн во Франции. По словам адвоката, свидетели по делу имеют доказательства, подтверждающие участие Ван Дамма в этих событиях.
“Жан-Клод Ван Дамм обвиняется в том, что одновременно пользовался сексуальными услугами пяти румынок, находившихся в уязвимом положении”, – говорит адвокат Адриан Кукулес.
Торговля людьми и основной обвиняемый
По данным расследования, выбор девушек для Ван Дамма организовал руководитель некоммерческой организации EuroDemos и модельного агентства Kasta Morrely Морель Боля.
Морель Боля был задержан в 2022 году как основной подозреваемый по делу о эксплуатации несовершеннолетних. По данным прокуратуры Румынии, с 2000 по 2016 год он привлекал девушек, в том числе несовершеннолетних, к “сексуальной эксплуатации путем психологического давления” через свои организации.
В настоящее время расследование продолжается, и официальная позиция Ван Дамма еще не была объявлена.
Это дело является еще одним ярким примером борьбы с торговлей людьми в Румынии, правоохранительные органы усиливают усилия по привлечению к ответственности лиц, связанных с этим преступлением.
Президент США Дональд Трамп сделал новое заявление о ситуации на Кубе. Об этом сообщает Zamin.uz. По его словам, ситуация на островном государстве довольно сложная, и переговоры по этому вопросу
Иран объявил о завершении деятельности в Ормузском проливе
Официальные лица Ирана сделали новое заявление о том, что ситуация в регионе становится все более напряженной. Об этом сообщает Zamin.uz. Спикер парламента Ирана Мухаммад Багер Галибаф высказал
Мир Сегодня, 22:07
Руководитель антитеррора США ушел в отставку из-за политики на Ближнем Востоке
Глава Национального антитеррористического центра США Джо Кент объявил о своей отставке. Об этом сообщает Zamin.uz. По его словам, основой этого решения стали военные действия на Ближнем Востоке, в
Муджтабо Хоманаи отверг предложения США
По данным агентства Reuters, Муджтабо Хоманаи не принял предложения Соединённых Штатов Америки, направленные на смягчение конфликта или установление мира. Об этом сообщает Zamin.uz. По информации