Tramp o‘chirgan Putin bilan suhbat haqidagi postini qayta joyladi
AQSHning sobiq prezidenti Donald Tramp Truth Social ijtimoiy tarmog‘ida o‘z sahifasiga Rossiya rahbari Vladimir Putin bilan telefon orqali amalga oshirilgan suhbat haqidagi postini yana joylashtirdi. Bu haqda Amerika nashrlari xabar tarqatmoqda.
Qayd etilishicha, Tramp tomonidan qayta e’lon qilingan postning mazmuni avvalgi variant bilan mutlaqo bir xil bo‘lib, unda suhbat qanday kechgani va qaysi mavzularda fikr almashilgani haqida batafsil ma’lumot berilmagan.
E’tiborli jihati shundaki, ushbu post avvalroq Trampning shaxsiy sahifasidan olib tashlangan edi. Ushbu harakatning aniq sababi hozircha noma’lum bo‘lib qolmoqda. Ba’zi tahlilchilar buni siyosiy hisob-kitob yoki muvaqqat strategik qaror sifatida baholamoqda.
Ma’lumot uchun, Donald Tramp va Vladimir Putin o‘rtasidagi telefon suhbati taxminan 1 soat 15 daqiqa davom etgani aytilmoqda. Suhbatning mazmuni rasman ochiqlanmagan bo‘lsa-da, unda xalqaro siyosat, xavfsizlik masalalari va geosiyosiy munosabatlar muhokama qilingan bo‘lishi mumkin.
Ayni paytda, ushbu voqea amerikalik siyosatshunoslar va ommaviy axborot vositalari diqqat markazida bo‘lib, Trampning bunday intiqoli uning 2024- yilgi saylovoldi kampaniyasiga qanday ta’sir qilishi mumkinligi muhokama etilmoqda.
Trampning Truth Social'dagi faolligi va u orqali berilayotgan siyosiy signallar so‘nggi vaqtlarda yanada faollashib, xalqaro miqyosda qizg‘in muhokamalarga sabab bo‘lmoqda.

Трамп снова опубликовал пост о разговоре с Путиным
Бывший президент США Дональд Трамп снова разместил на своей странице в социальной сети Truth Social пост о телефонном разговоре с президентом России Владимиром Путиным. Об этом сообщают американские издания.
Отмечается, что содержание поста, восстановленного Трампом, полностью совпадает с предыдущей версией, и в нем не содержится подробной информации о том, как проходил разговор и какие темы обсуждались.
Примечательно, что этот пост ранее был удален с личной страницы Трампа. Точная причина этого действия пока остается неизвестной. Некоторые аналитики рассматривают это как политический расчет или временное стратегическое решение.
По информации, телефонный разговор между Дональдом Трампом и Владимиром Путиным длился примерно 1 час 15 минут. Хотя содержание разговора официально не раскрыто, в нем могли обсуждаться вопросы международной политики, безопасности и геополитических отношений.
В настоящее время это событие находится в центре внимания американских политологов и средств массовой информации, обсуждается, как такая активность Трампа может повлиять на его предвыборную кампанию 2024 года.
Активность Трампа в Truth Social и политические сигналы, которые он передает через эту платформу, в последнее время значительно возросли и стали причиной горячих обсуждений на международном уровне.