Pol Gaskoin reanimatsiyada, sog‘ligi og‘ir ahvolda
Angliya terma jamoasining sobiq futbolchisi Pol Gaskoin reanimatsiya bo‘limiga yotqizildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z uyida hushsiz holda topilganligi haqida Mirror nashri xabar berdi. 58 yoshli Gaskoin, “Latsio”, “Nyukasl” va “Tottenxem” klublarida o‘ynagani bilan tanilgan, do‘sti tomonidan uyni polida yotgan holda ko‘rilgan va shifokorlarga murojaat qilingan.
Hozirda sobiq futbolchi sog‘lig‘ini tiklamoqda va bir necha kun davomida shifokorlar nazorati ostida bo‘ladi. Uning do‘sti Stiv Fosterning aytishicha, Gaskoin ko‘plab eski do‘stlarining qo‘llab-quvvatlashlari uchun minnatdorlik bildiradi va yana eng yaxshi holatga qaytishni istaydi.
Oldin ham Gaskoin ruhiy muammolar va spirtli ichimliklarga qaramlik sababli jamoatchilik e’tiborida bo‘lgan. Hozirda yuz bergan holatning aniq sabablari ochiqlanmagan.
Bu voqea sobiq futbolchining sog‘lig‘iga jiddiy e’tibor qaratish zarurligini yana bir bor ko‘rsatmoqda.

Пол Гаскойн в реанимации, его здоровье в тяжелом состоянии
Бывший футболист сборной Англии Пол Гаскойн был госпитализирован в реанимацию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
О том, что он был найден без сознания у себя дома, сообщает издание Mirror. 58-летний Гаскойн, известный по играм за клубы "Лацио", "Ньюкасл" и "Тоттенхэм", был найден лежащим на полу в своем доме, и его другу пришлось обратиться к врачам.
В настоящее время бывший футболист восстанавливает здоровье и будет находиться под наблюдением врачей в течение нескольких дней. По словам его друга Стива Фостера, Гаскойн благодарен за поддержку многих старых друзей и хочет вернуться в лучшую форму.
Ранее Гаскойн уже привлекал внимание общественности из-за психических проблем и зависимости от алкоголя. На данный момент точные причины произошедшего не раскрыты.