Pilipchuk: Spartakni doimiy kuzataman, odat bo‘lib qoldi
«Cheljabinsk» jamoasining bosh murabbiyi Roman Pilipchuk «Evro-Futbol.Ru» tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida mavsum oldidagi vazifalar, Valeriy Karpin haqida, shuningdek «Spartak» va «Dinamo» klublaridagi faoliyati haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiy so‘zlariga ko‘ra, futbol doimiy ravishda o‘zgarib boradi, lekin har doim ham asosiy omil jamoada mavjud futbolchilardir. Hozirgi vaqtda jamoada bor o‘yinchilardan maksimal natija olishga harakat qilinmoqda.
Kelajakda yangi futbolchilar qo‘shilganda, ish uslubi ham o‘zgarishi mumkin. Klub rahbariyati mavsum uchun top o‘nlikka kirish vazifasini qo‘ygan bo‘lsa-da, jamoada yuqori maqsadlar bor.
Tajribali o‘yinchilar mavjudligi sababli faqat o‘nlik uchun kurash bilan cheklanib qolmaslik rejalashtirilgan. Futbolning yuqori ligalari – FNL va RPL darajasi o‘rtasidagi farqni taqqoslash qiyin, chunki RPLni faqat tashqi tomondan kuzatib boradi.
Premiershipning birinchi tur o‘yinlarini esa «Spartak» jamoasi uchun alohida e’tibor bilan ko‘radi. Bu klubda hali ham chempionlik mavsumida o‘ynagan futbolchilar bor, masalan, Zobnin va Maksimenko, ular uchun yaxshi natija tilaydi.
Shuningdek, Valeriy Karpinning «Dinamo»dagi ish faoliyati ham qiziqish uyg‘otadi, chunki bu uning uchun yangi sinovdir. U «Dinamo»da o‘zining futbolga ilk qadamlarini tashlaganini eslab o‘tdi.
Roman Pilipchuk «Spartak»dan ketganidan keyingi aloqalari yo‘qligini aytdi, ammo «Dinamo»dagi sobiq murabbiyi Sergey Silkinn bilan telefon orqali muloqotda ekanligini ta’kidladi. Silkinn uning hayotida muhim inson bo‘lib, unga katta ishonch bildirgan.
«Dinamo» va «Spartak»dagi faoliyati turlicha bo‘lgan, har bir mavsum o‘ziga xos o‘zgarishlarni olib kelgan. Ammo hozirda u «Cheljabinsk»da faoliyat yuritayotganidan mamnun.

Пилипчук: Я постоянно слежу за Спартаком, это стало привычкой
Главный тренер команды «Челябинск» Роман Пилипчук в эксклюзивном интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ру» высказал свои мысли о задачах на предстоящий сезон, Валерии Карпине, а также о своей деятельности в клубах «Спартак» и «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, футбол постоянно меняется, но всегда основным фактором остаются имеющиеся в команде футболисты. В настоящее время команда старается получить максимальный результат от имеющихся игроков.
В будущем, когда присоединятся новые футболисты, стиль работы также может измениться. Хотя руководство клуба поставило задачу войти в десятку лучших на сезон, в команде есть и более высокие цели.
Из-за наличия опытных игроков планируется не ограничиваться борьбой только за десятку. Сравнивать разницу между высшими лигаками футбола – ФНЛ и РПЛ – сложно, так как РПЛ наблюдается только с внешней стороны.
Первый тур матчей Премьер-лиги «Спартак» будет рассматривать с особым вниманием. В этом клубе все еще есть футболисты, которые играли в чемпионском сезоне, например, Забнин и Максименко, им желает удачи.
Также вызывает интерес работа Валерия Карпина в «Динамо», так как это для него новое испытание. Он вспомнил, что именно в «Динамо» сделал свои первые шаги в футболе.
Роман Пилипчук сказал, что у него нет контактов с «Спартаком» после его ухода, но отметил, что он общается по телефону с бывшим тренером «Динамо» Сергеем Силкиным. Силкина он считает важным человеком в своей жизни, который оказал на него большое доверие.
Деятельность в «Динамо» и «Спартаке» была разной, каждый сезон приносил свои изменения. Но сейчас он доволен тем, что работает в «Челябинске».