Lineker: Reshfordning Barselonaga o‘tishi yaxshi yangilik
Sobiq “Barselona” va Angliya terma jamoasi futbolchisi Gari Lineker Markus Reshfordning katalon klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Manchester Yunayted”da hozir biror narsa to‘g‘ri ketmayapti. Reshford juda tezkor, xavfli va yaxshi inson hisoblanadi.
U o‘zining haqiqiy darajasini namoyish eta oladi, degan umiddaman. Markusning katta iste’dodi bor va u “Barselona” uchun qimmatli qo‘shimcha bo‘ladi.
Men uning o‘tishidan juda xursandman”, dedi Lineker Sky Sportsga bergan intervyusida. Seshanba kuni kechqurun Markusning “Barselona”ga o‘tishi haqida mashhur futbol insayderi Fabrisio Romano xabar berdi.
Hozircha kelishuv tafsilotlari oshkor qilinmagan. Romano ta’kidlaganidek, Reshford endi rasmiy ravishda “Barselona” futbolchisi hisoblanadi.
Bu transfer klub uchun muhim qadam bo‘lib, futbolchining kelajagi uchun katta imkoniyatlarni ochadi. Yangi jamoada u o‘zining yuqori mahoratini ko‘rsatishi kutilmoqda.

Линекер: Переход Рашфорда в Барселону — хорошая новость
Бывший игрок «Барселоны» и сборной Англии Гари Линекер высказался о переходе Маркуса Рашфорда в каталонский клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в «Манчестер Юнайтед» сейчас что-то идет не так. Рашфорд очень быстрый, опасный и хороший человек.
Я надеюсь, что он сможет продемонстрировать свой настоящий уровень. У Маркуса большой талант, и он станет ценным дополнением для «Барселоны».
Я очень рад его переходу», — сказал Линекер в интервью Sky Sports. Во вторник вечером известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо сообщил о переходе Маркуса в «Барселону».
Пока детали соглашения не раскрыты. Как отметил Романо, Рашфорд теперь официально является игроком «Барселоны».
Этот трансфер является важным шагом для клуба и открывает большие возможности для будущего игрока. В новой команде ожидается, что он продемонстрирует свои высокие навыки.