«Lids» klubi «Inter» jamoasining hujumchisi Mehdi Taremini sotib olish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda La Gazzetta dello Sport nashri ma’lumot berdi. Manbaning ta’kidlashicha, «Lids» rahbariyati Eronlik futbolchining xizmatlariga qiziqish bildirgan.
Avval «Inter» uni sotuvga qo‘ygan edi. Yaqin kunlarda ingliz klubi va «Inter» jamoasi o‘rtasida muzokaralar boshlanishi mumkin.
Shuningdek, Taremi «Beshiktosh» va «Fulxem» klublari tomonidan ham qiziqish uyg‘otmoqda. Futbolchi o‘z fikrida Angliya chempionatida o‘ynashni xohlayotganini bildirgan.
O‘tgan mavsumda 33 yoshli hujumchi jamoasi uchun 43 o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol urdi va 9 ta golga uzatma berdi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati 3,5 million yevro atrofida baholanmoqda.
Bu futbolchining tajribasi va imkoniyatlari «Lids» uchun muhim hisoblanadi. Klub yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rishda hujum chizig‘ini kuchaytirishni maqsad qilgan.
Sport Bugun, 05:07
"Kairat" futbolchisi Aleksandr Martynovich Chempionlar ligasida "Arsenal"ga qarshi o‘yindan so‘ng London klubi hujumchisi Kay Haverts bilan bo‘lgan qiziqarli suhbatni esladi. Bu
Madridning "Real" klubi yarim himoyachisi Federiko Valverde jamoasining joriy Chempionlar ligasi mavsumidagi imkoniyatlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu
Sport Bugun, 04:38
PSJning sobiq bosh murabbiyi Maurisio Pochettino Parijda mashhur futbolchilar bilan ishlash tajribasi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. U boshqargan davrda Lionel Messi,
Sport Bugun, 04:28
Argentina futbolining yirik klublaridan biri bo‘lgan "Boka Xuniors" sport direktori lavozimiga yangi shaxsni tayinladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Endilikda bu lavozimda Marselo

Клуб Лидс хочет купить нападающего Интера
Клуб «Лидс» рассматривает возможность покупки нападающего «Интера» Мехди Тареми. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание La Gazzetta dello Sport. По данным источника, руководство «Лидса» проявило интерес к услугам иранского футболиста.
Ранее «Интер» выставил его на продажу. В ближайшие дни могут начаться переговоры между английским клубом и командой «Интер».
Кроме того, Тареми также вызывает интерес со стороны клубов «Бешикташ» и «Фулхэм». Футболист заявил, что хочет играть в английской премьер-лиге.
В прошлом сезоне 33-летний нападающий провел 43 матча за свою команду, забил 3 гола и отдал 9 голевых передач. По данным Transfermarkt, его рыночная стоимость оценивается примерно в 3,5 миллиона евро.
Опыт и возможности этого футболиста являются важными для «Лидса». Клуб ставит цель усилить атакующую линию в подготовке к новому сезону.
Лионель Месси может не принять участие в чемпионате мира 2026 года в составе сборной Аргентины. Об этом сообщает Zamin.uz. По данным источника The Touchline, 38-летний футболист рассматривает вопрос
Появились сообщения о том, что Лионель Месси может не принять участие в чемпионате мира 2026 года в составе сборной Аргентины. Об этом сообщает Zamin.uz. По информации источника The Touchline,
Роналду готов к игре против "Аль-Фатех"
Нападающий футбольного клуба «Аль-Наср» Криштиану Роналду планирует помочь своей команде в предстоящем матче. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает euro-football.ru. 41-летний португалец не
Спорт Сегодня, 04:52
Джикия может вернуться в Россию: финансовая проблема
Агент российского футболиста Георгия Джикии Малик Арутюнов высказался о его будущем. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает euro-football.ru. По словам агента, футболист доволен общими
Спорт Сегодня, 04:33
Главный тренер команды "Аль-Наср" Жорже Жезуш объяснил причины, по которым Криштиану Роналду не выйдет на поле в предстоящем матче. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает издание
Спорт Сегодня, 04:14
Георгий Джикия: "Антальяспор"дағы условиях доволен
Защитник футбольного клуба "Антальяспор" Георгий Джикия ответил на вопросы журналистов о своей деятельности в Турции. Об этом сообщил Zamin.uz. Мнения 32-летнего футболиста отражены в