Vendel «Zenit» jamoasi uchun ro‘yxatga kiritiladi
Sankt-Peterburgning «Zenit» klubi rahbariyati, boshqaruv raisi Aleksandr Medvedev nomidan ma’lum qilindi, braziliyalik yarim himoyachi Vendel joriy mavsum uchun ro‘yxatga kiritilishi rejalashtirilgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Medvedevning so‘zlariga ko‘ra, Vendel «Zenit» futbolchisi bo‘lib, u belgilangan ariza tartibiga muvofiq ro‘yxatga olinadi. O‘tgan mavsumda Vendel jamoa uchun barcha musobaqalarda jami 27 o‘yinda maydonga tushib, 13 golli uzatmani amalga oshirgan va 2 ta gol kiritgan.
So‘nggi paytlarda 27 yoshli futbolchi, mavsumoldi tayyorgarlik mashg‘ulotlaridan chetda qolgan bo‘lsa-da, Saudiya Arabistonining «Al-Ittihod» klubi tomonidan qiziqish bildirildi. Klub tomonidan rad etilgan bo‘lsa-da, saudiyaliklar kelajakda yana muzokaralar olib borish imkoniyatini ko‘rib chiqishi mumkin.

Вендел будет внесен в состав команды «Зенит»
Руководство клуба «Зенит» из Санкт-Петербурга, от имени председателя управления Александра Медведева, сообщило, что бразильский полузащитник Вендель планируется к регистрации на текущий сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Медведева, Вендель будет игроком «Зенита» и будет зарегистрирован в соответствии с установленным порядком заявки. В прошлом сезоне Вендель выходил на поле в 27 матчах во всех турнирах за команду, сделал 13 голевых передач и забил 2 гола.
В последнее время 27-летний футболист, хотя и пропустил предсезонные тренировки, вызвал интерес со стороны клуба Саудовской Аравии «Аль-Иттихад». Хотя клуб отклонил предложение, саудовцы могут рассмотреть возможность возобновления переговоров в будущем.