Grozni shahrining “Ahmat” jamoasi darvozaboni Vadim Ulyanov futbol faoliyatining boshida qaysi sohalarda ishlagani haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ulyanovning aytishicha, u dastlab styuard sifatida ishlagan va bu ish uchun eng ko‘pi bilan ming so‘m atrofida maosh olgan. Shuningdek, u kuryerlik qilgan, hujjatlarni yetkazib bergan va ba’zan yuk ko‘taruvchi sifatida ham yordam bergan.
Bundan tashqari, u bir muddat ofitsiant sifatida ishlagan hamda korporativ tadbirlarda qatnashgan. Vadim Ulyanov yarim yil oldin Grozni shahrining “Ahmat” jamoasiga qo‘shilgan.
Hozirgacha u ushbu klub safida beshta o‘yin o‘tkazgan va to‘qqizta gol o‘tkazib yuborgan. 23 yoshli futbolchi Luberts shahrida tug‘ilgan.
U o‘z faoliyatini Balashixa shahridagi “Keramik” havaskor klubida boshlagan. Keyinchalik “Strogino” jamoasida, shuningdek, Moskva va Olmaota shaharlarining “Kayrat” klublarida o‘ynagan.

Вадим Ульянов до футбола занимался разными делами
Вратарь грозненского клуба «Ахмат» Вадим Ульянов рассказал о том, в каких сферах он работал в начале своей футбольной карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Ульянова, он сначала работал стюардом и за эту работу получал не более тысячи сумов. Также он работал курьером, доставлял документы и иногда помогал в качестве грузчика.
Кроме того, он некоторое время работал официантом и участвовал в корпоративных мероприятиях. Вадим Ульянов присоединился к клубу «Ахмат» из Грозного полгода назад.
На данный момент он провел пять матчей за этот клуб и пропустил девять голов. 23-летний футболист родился в городе Люберцы.
Он начал свою карьеру в любительском клубе «Керамик» в городе Балашиха. Позже играл в команде «Строгино», а также в клубах «Кайрат» из Москвы и Алматы.