Ter Shtegen jarrohlik qarori bilan klubni hayron qoldirdi
Barcelona jamoasi rahbariyatida darvozabon Mark-Andre ter Shtegenning yangi mavsum boshlanishidan oldin bel sohasida jarrohlik amaliyoti o‘tkazishi zarurligini birdaniga e’lon qilgani sababli norozilik paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mundo Deportivo nashrining xabar berishicha, klub vakillari futbolchining rejalari haqida oldindan xabardor bo‘lmagan va uning qarorini faqat keyinroq bilib olishgan. Manbalarga ko‘ra, Barcelona ter Shtegenning transferi moliyaviy adolat tamoyillarini yaxshilash uchun vosita sifatida ko‘rib chiqilgan.
Endi kataloniyaliklar yangi futbolchilarni ro‘yxatga kiritish va moliyaviy cheklovlarga rioya qilish uchun boshqa usullarni izlashlari lozim. Ter Shtegenning o‘zi esa jarrohlikdan so‘ng atigi uch oy maydonda bo‘lmasligini aytgan, biroq klub ichidagi ma’lumotlarga ko‘ra, jarohat takrorlansa, to‘liq tiklanish uchun to‘rt- besh oy vaqt talab etiladi.
Bu holat klubga futbolchini ro‘yxatdan chiqarib, o‘rnini yangi o‘yinchilarga bo‘shatish imkonini berishi mumkin. Avvalroq ommaviy axborot vositalari nemis darvozabonni asosiy loyiha ishtirokchisi sifatida ko‘rmayotganini xabar qilgan va uning qish mavsumida jamoani almashtirishi mumkinligi aytilgan.

Тер Штеген удивил клуб решением о хирургии
В руководстве команды Барселона возникло недовольство из-за того, что вратарь Марк-Андре тер Штеген внезапно объявил о необходимости хирургической операции на спине перед началом нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Mundo Deportivo, представители клуба не были заранее осведомлены о планах футболиста и узнали о его решении только позже. Согласно источникам, Барселона рассматривает трансфер тер Штегена как средство улучшения финансовой справедливости.
Теперь каталонцам необходимо искать другие способы для регистрации новых игроков и соблюдения финансовых ограничений. Сам тер Штеген заявил, что после операции он будет отсутствовать на поле всего три месяца, однако, по данным внутри клуба, в случае повторной травмы на полное восстановление потребуется четыре-пять месяцев.
Эта ситуация может дать клубу возможность вывести футболиста из состава и освободить место для новых игроков. Ранее средства массовой информации сообщали, что немецкого вратаря не рассматривают в качестве основного участника проекта и говорилось о том, что он может сменить команду в зимнее трансферное окно.