Lukas Paketa qimor aybidan to‘liq oqlandi
Londonning Vest Hem jamoasining yulduzi Lukas Paketa, unga kelishilgan o‘yinlar tashkil etishda ayblovlar qo‘yilgan bo‘lsa-da, to‘liq oqlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Daily Mail nashri xabar berdi. Paketaga qimor bozorlariga ta’sir ko‘rsatish maqsadida ataylab sariq kartochkalar olish aybi qo‘yilgan edi.
Unga umrbod diskvalifikatsiya jazosi tahdid solgan. Biroq, mustaqil komissiya uning aybsizligi haqida qaror qabul qildi.
Sud jarayoni allaqachon ikki yil davom etib, futbolchining Manchester Siti klubiga o‘tish rejasini amalga oshirishiga to‘sqinlik qilgan. Vest Hem jamoasi 25 iyulda komissiyaning qarori haqida xabardor bo‘lgan, ammo Angliya futbol boshqaruvi tomonidan rasmiy bayonot berilmaguncha, jamoa bu borada izoh bermasligini ma’lum qilgan.
Ushbu holat futbol sohasida adolat va qonuniylik tamoyillarining muhimligini yana bir bor tasdiqladi.

Лукаш Пакета полностью оправдан по обвинению в азартных играх
Звезда лондонского клуба Вест Хэм Лукас Пакета, несмотря на обвинения в организации договорных матчей, был полностью оправдан. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщила газета Daily Mail. Пакете было предъявлено обвинение в получении желтых карточек с целью влияния на букмекерские рынки.
Ему угрожало пожизненное отстранение. Однако независимая комиссия приняла решение о его невиновности.
Судебный процесс длился уже два года и мешал футболисту осуществить переход в клуб Манчестер Сити. Команда Вест Хэм была уведомлена о решении комиссии 25 июля, однако заявила, что не будет комментировать ситуацию до официального заявления со стороны Английской футбольной ассоциации.