Spartak va Baltika birinchi bo‘limda gol ura olmadi
Shanba kuni Rossiya chempionatining ikkinchi turi doirasida “Spartak” va “Baltika” jamoalari o‘yin o‘tkazishadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘lim yakunida “Lukoyl Arena” stadionida hisob 0:0 ko‘rsatilmoqda. O‘yinning 11-daqiqasida jiddiy qoidabuzarlik uchun Anton Zabolotniy maydon tashqarisiga chiqarildi.
Moskva jamoasining tajribali hujumchisi qizil kartochkani VAR tizimi va hakam Sergey Karasyovning qayta ko‘rib chiqishi natijasida oldi. Bo‘lim yakunlariga yaqin “Baltika” jamoasi darvoza ishg‘olini amalga oshirdi, ammo hujumdagi qoidabuzarlik sababli gol bekor qilindi.
“Spartak” va “Baltika” o‘rtasidagi o‘yinning ikkinchi bo‘limini LiveResult portali tomonidan taqdim etiladigan matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin bo‘ladi. Ushbu o‘yin Rossiya chempionatining muhim bosqichlaridan biri hisoblanadi va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutmoqda.

Спартак и Балтика не смогли забить гол в первом тайме
В субботу в рамках второго тура чемпионата России команды “Спартак” и “Балтика” проведут матч. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На момент окончания первого тайма на стадионе “Лужники” счет 0:0. На 11-й минуте за серьезное нарушение правил Антон Заболотный был удален с поля.
Опытный нападающий московской команды получил красную карточку после пересмотра VAR и решения судьи Сергея Карасева. Ближе к концу тайма команда “Балтика” совершила попытку атаки, однако гол был отменен из-за нарушения правил в атаке.
Второй тайм матча между “Спартаком” и “Балтикой” можно будет следить через текстовую трансляцию, предоставляемую порталом LiveResult. Этот матч является одним из важных этапов чемпионата России и ожидается с большим интересом со стороны болельщиков.