Krasnodar jamoasining hujumchisi Mozes Kobnan sobiq jamoadoshi Matvey Safonovning Fransiyaning PSJ klubidagi chiqishlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U rus futbolchisining Yevropadagi birinchi mavsumda o‘zini qanday namoyon qilganidan hayratda ekanini ta’kidladi. Mozesning so‘zlariga ko‘ra, Safonovning Fransiyadagi birinchi mavsumi juda ajoyib kechdi.
U top darajadagi jamoada, kuchli hamkasblar bilan o‘ynamoqda va o‘zi ham yuqori saviyadagi darvozabon hisoblanadi. Safonov o‘tgan yoz Krasnodar jamoasidan ketgan.
Yangi klubida u bir mavsumda to‘rtta sovrin qo‘lga kiritdi. Kecha esa u muxlis sifatida o‘zining sobiq jamoasining Lokomotivga qarshi o‘yinini tomosha qildi.
Ushbu o‘yin 1:2 hisobida yakunlandi. Safonovning muvaffaqiyatlari va faoliyati haqida ko‘plab ijobiy fikrlar bildirilmoqda va u kelajakda ham yuqori natijalarga erishishi kutilmoqda.

Дебютный сезон Сафонова в ПСЖ прошел великолепно
Нападающий команды Краснодар Мозес Кобна высказал мнение о выступлениях своего бывшего одноклубника Матвея Сафонова в клубе ПСЖ во Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что удивлен тем, как российский футболист проявил себя в своем первом сезоне в Европе. По словам Мозеса, первый сезон Сафонова во Франции прошел очень великолепно.
Он играет в команде высшего уровня, с сильными партнерами, и сам является вратарем высокого уровня. Сафонов покинул команду Краснодар прошлым летом.
В новом клубе он завоевал четыре трофея за один сезон. Вчера он как болельщик наблюдал за игрой своей бывшей команды против Локомотива.
Эта игра завершилась со счетом 1:2. О достижениях и карьере Сафонова высказывается много положительных мнений, и ожидается, что в будущем он также добьется высоких результатов.