Valeriy Filatov, poytaxtning “Lokomotiv” klubi boshqaruv kengashi a’zosi va sobiq prezidenti, hujumchi Sergey Pinyayevning CSKAga o‘tmasligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, “armeyetslar” futbolchi uchun shartnomada belgilangan 9 million yevrodan biroz ko‘proq miqdorda tovon puli to‘lashga tayyor bo‘lgan, ammo Pinyayev buni rad etgan. Filatov fikricha, futbolchining bir mahalliy klubdan boshqasiga o‘tishi ma’nosiz.
Uning aytishicha, agar ketish kerak bo‘lsa, xorijga yoki juda yaxshi moliyaviy shartlar taklif qiladigan jamoaga borish ma’qul. Yoki mahoratini oshirishga yordam beradigan murabbiy qo‘l ostida o‘ynashi zarur.
Shuning uchun u ketishga sabab ko‘rmaydi va Pinyayev to‘g‘ri qaror qilgan. “Yaxshidan yaxshilikni izlamaydilar”, deydi u.
Pinyayev 2023 yildan beri “Lokomotiv” safida o‘ynamoqda, u “Krylya Sovetov”dan o‘tgan. O‘tgan mavsumda 20 yoshli futbolchi klub darajasida 38 o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 8 ta golli uzatmani amalga oshirdi.

Филатов: Пиняев остается в Локомотиве целесообразно
Валерий Филатов, член правления клуба "Локомотив" столицы и бывший президент, высказал мнение о том, что нападающий Сергей Пиняев не должен переходить в ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что "армейцы" были готовы заплатить немного больше установленной в контракте суммы в 9 миллионов евро за игрока, однако Пиняев это отклонил. По мнению Филатова, переход футболиста из одного местного клуба в другой не имеет смысла.
Он считает, что если уходить, то лучше уехать за границу или перейти в команду, предлагающую очень хорошие финансовые условия. Либо необходимо играть под руководством тренера, который поможет развить его мастерство.
Поэтому он не видит причин для ухода и считает, что Пиняев принял правильное решение. "Хорошие не ищут лучшего", - говорит он.
Пиняев играет за "Локомотив" с 2023 года, он перешел из "Крыльев Советов". В прошлом сезоне 20-летний футболист провел на клубном уровне 38 матчей, забил 11 голов и сделал 8 голевых передач.