Toshkentning "Torpedo" jamoasi sobiq prezidenti Aleksandr Tukmanov, shuningdek Rossiya futbol ittifoqidagi faoliyati bilan ham tanilgan, Moskva "Spartak"ining bosh murabbiyi Deyan Stankovichning so‘nggi bayonotlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, Stankovichning Kaliningradning "Baltika" jamoasiga (0:3) mag‘lub bo‘lganidan keyin sog‘lig‘idan xavotirda ekanligi haqida qilgan gaplari asossizdir. Tukmanov bu gaplarni o‘yindagi muvaffaqiyatsizlikni oqlashga urinish deb baholadi.
Murabbiyning ish faoliyati juda stressli bo‘lsa-da, u yangi kishi emas va bunday vaziyatlarga ko‘p marta duch kelgan. Shuningdek, sobiq prezident jamoaning tarkibi yetarlicha kuchli ekanligini, natijaga erishish uchun faqat murabbiyning o‘yinchilarni to‘g‘ri ruhlantirishi zarurligini ta’kidladi.
Ushbu fikrlar Betonmobile nashri tomonidan keltirilgan. Shu bois, jamoaning kelgusidagi muvaffaqiyati ko‘proq murabbiyning ishiga bog‘liq ekanligi aniqlandi.

Тукманов: В деле Станковича нет ничего нового, есть стресс
Президент ташкентской команды "Торпедо" Александр Тукманов, также известный своей деятельностью в Российском футбольном союзе, высказал мнение о последних заявлениях главного тренера московского "Спартака" Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, слова Станковича о том, что он обеспокоен своим здоровьем после поражения от калининградской "Балтики" (0:3), являются необоснованными. Тукманов оценил эти слова как попытку оправдать неудачу в игре.
Хотя работа тренера очень стрессовая, он не новичок и сталкивался с такими ситуациями много раз. Также бывший президент подчеркнул, что состав команды достаточно силен, и для достижения результата необходимо лишь правильно мотивировать игроков.
Эти мысли были приведены изданиями Betonmobile. Таким образом, стало ясно, что будущий успех команды в большей степени зависит от работы тренера.