Zenit jamoasida yangi yetakchilar shakllanmoqda
Sobiq Moskvadagi Dinamo jamoasi bosh murabbiyi Andrey Kobelev Sankt-Peterburgning Zenit jamoasi o‘yiniga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kobelevning ta’kidlashicha, Zenit jamoasi qayta tashkil etilmoqda. Oldingi chempionliklarda jamoaning asosiy yukini Kuzyaev, Malkom, Vendel va Klaudino ko‘tarardi.
Ular maydonda farq yaratgan bo‘lsa, hozirda ularning hech biri jamoada yo‘q. Shuning uchun yangi etakchilar oldinga chiqishi lozim.
Shu kunlarda Zenit jamoasi kuchli o‘yin ko‘rsatmoqda. O‘tgan yakshanba kuni ular Kazanning Rubin jamoasi bilan safarda 2:2 hisobida durang o‘ynadi.
Birinchi turda esa Sankt-Peterburgliklar Rostov jamoasiga qarshi uy maydonida qiyin g‘alabani qo‘lga kiritishdi, hisob 2:1 bo‘ldi. Uchinchi turda Zenit Moskvadagi CSKA jamoasi bilan o‘yinni uy maydonida o‘tkazadi.
Ushbu o‘yin 3 avgust kuni Gazprom Arena stadionida bo‘lib o‘tadi. Kobelevning fikricha, jamoa yangi yetakchilar bilan o‘z o‘yinini yanada rivojlantirishi zarur.

В команде «Зенит» формируются новые лидеры
Бывший главный тренер московского Динамо Андрей Kobelev высказал свои мысли о игре санкт-петербургского Зенита. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Kobelev, команда Зенит проходит процесс реорганизации. В предыдущих чемпионствах основную нагрузку на себя брали Кузяев, Малком, Вендель и Клаудино.
Хотя они создавали разницу на поле, сейчас ни одного из них в команде нет. Поэтому новые лидеры должны выйти на передний план.
В последние дни команда Зенит демонстрирует сильную игру. В прошлое воскресенье они сыграли вничью 2:2 с казанским Рубином на выезде.
В первом туре санкт-петербуржцы одержали трудную победу над Ростовом на домашнем стадионе, счет составил 2:1. В третьем туре Зенит проведет матч против московского ЦСКА на домашнем стадионе.
Эта игра пройдет 3 августа на стадионе Газпром Арена. По мнению Kobelev, команде необходимо развивать свою игру с новыми лидерами.