Vyacheslav Fedorishchev, Samarqand viloyati gubernatori, yaqinda boshlangan Rossiya Premyer Ligasi mavsumidagi "Krylya Sovetov" jamoasining dastlabki o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning kuchli ekanligini ta’kidladi va haqiqiy muxlislar jamoaga ishonch bildirganini qayd etdi. Fedorishchevning so‘zlariga ko‘ra, klub 80 yildan ortiq tarixga ega bo‘lib, faqat oldinga intiladi.
Murabbiylar shtabi, rahbariyat va ayniqsa, jamoaga yangi qo‘shilgan futbolchilar "Krylya Sovetov" ga xos o‘yin uslubini davom ettiradi. Gubernator Samarqandliklar keyingi o‘yinlarda ham rivojlanishda davom etishiga umid bildirdi.
Rossiya chempionatining birinchi turida "Krylya Sovetov" Samarqand derbisida "Akron" bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Ikkinchi o‘yinda esa Samarqand klubi "Pari NN" jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etib, mavsumdagi birinchi g‘alabasini qo‘lga kiritdi.
Bu natijalar jamoaning kuchli va raqobatbardosh ekanligini ko‘rsatmoqda. Fedorishchevning ta’kidlashicha, klubning kelajagi yorqin va ularning oldinda yanada ko‘proq muvaffaqiyatlarga erishishiga ishonch bor.

Старший Самарканда: Крылья Советов сильная команда
Вячеслав Федорищев, губернатор Самаркандской области, недавно высказал мнение о первых играх команды "Крылья Советов" в только что начавшемся сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда сильная и настоящие болельщики доверяют ей. По словам Федорищева, клуб имеет более 80-летнюю историю и стремится только вперед.
Тренерский штаб, руководство и особенно новые игроки, присоединившиеся к команде, продолжат стиль игры, характерный для "Крыльев Советов". Губернатор выразил надежду, что самаркандцы продолжат развиваться и в следующих играх.
В первом туре чемпионата России "Крылья Советов" сыграли вничью 1:1 с "Акроном" в самаркандском дерби. Во втором матче самаркандский клуб одержал первую победу в сезоне, обыграв команду "Пари НН" со счетом 2:0.
Эти результаты показывают, что команда сильная и конкурентоспособная. Федорищев подчеркнул, что будущее клуба светлое, и у них есть уверенность в достижении еще больших успехов.