Ponomaryov: CSKA – Lokomotiv uchrashuvi penaltilarda hal bo‘lishi mumkin
Sobiq futbolchi Vladimir Ponomaryov bugun, 30-iyul kuni soat 18:30 da boshlanadigan CSKA va Lokomotiv jamoalari o‘rtasidagi kubok uchrashuvi haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, CSKA hujumchilari so‘nggi o‘yinlarda kutilgan natijani ko‘rsata olmagan. Xususan, mavsum boshida o‘tkazilgan Superkubok uchrashuvidagi o‘yinga qaraganda, hozirgi vaqtda jamoaning hujum chizig‘ida muammolar sezilmoqda.
Lokomotiv esa hozircha yomon o‘ynamayotgani ta’kidlandi. Ponomaryov ushbu o‘yinda aniq favorit yo‘qligini qayd etdi.
Unga ko‘ra, asosiy vaqtda jamoalar durang o‘ynashi mumkin. Natijani esa penaltilar seriyasi hal qilishi ehtimoli bor.
Ekspertning fikricha, penaltilar seriyasida CSKA jamoasi g‘alaba qozonishiga umid bor. Shuningdek, Ponomaryov CSKAning so‘nggi o‘yinlarida hujumchilar emas, balki Danil Krugovoy samarali harakat qilayotganini aytdi.
Eslatib o‘tamiz, avvalgi turda CSKA “Axmat” jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Lokomotiv esa shunday natija bilan “Krasnodar” ustidan g‘alaba qozondi.

Пономарёв: матч ЦСКА – Локомотив может решиться в пенальти
Бывший футболист Владимир Пономарев сегодня, 30 июля, поделился своими мыслями о кубковом матче между командами ЦСКА и Локомотив, который начнется в 18:30. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, нападающие ЦСКА в последних играх не смогли показать ожидаемый результат. В частности, по сравнению с игрой, проведенной в начале сезона в матче за Суперкубок, в настоящее время в атакующей линии команды наблюдаются проблемы.
Локомотив, в свою очередь, пока не показывает плохую игру. Пономарев отметил, что в этом матче явного фаворита нет.
По его мнению, в основное время команды могут сыграть вничью. Результат может решить серия пенальти.
По мнению эксперта, в серии пенальти у команды ЦСКА есть надежда на победу. Также Пономарев отметил, что в последних играх ЦСКА не нападающие, а Данил Круговой действуют эффективно.
Напоминаем, что в предыдущем туре ЦСКА одержал победу над командой "Ахмат" со счетом 2:1. Локомотив также выиграл с таким же результатом у "Краснодара".