Atlas murabbiyi: Messi g‘alabani samimiy nishonladi, hayratlandim
"Atlas" jamoasi bosh murabbiyi Gonsalo Pineda "Inter Mayami" ustidan qozonilgan g‘alabadan so‘ng Lionel Messining his-tuyg‘ulari bilan nishonlashini kutmaganini ta'kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U matbuot anjumanida Messining g‘alabani bunday samimiy tarzda nishonlagani uni hayratlantirganini aytdi. Pinedaning so‘zlariga ko‘ra, bu holat Messi uchun ushbu o‘yin qanchalik muhim bo‘lganini ko‘rsatadi.
Murabbiy, shuningdek, Messi o‘z faoliyati davomida juda ko‘p yutuqlarga erishganiga qaramay, har bir o‘yinga mas'uliyat bilan yondashishini alohida e'tirof etdi. Uchrashuv Liga Kubogi doirasida bo‘lib o‘tdi.
"Inter Mayami" jamoasi o‘yinning so‘nggi daqiqalarida g‘alabani qo‘lga kiritdi. Hisob 2:1 bo‘ldi.
G‘alaba golini Marselo Veygandt urdi, unga golga assistentlik qilgan futbolchi esa Messi bo‘ldi. Mazkur o‘yinda ham Messi birinchi golga ham mualliflik qilgan edi.
"Inter Mayami" klubi navbatdagi uchrashuvini 3 avgust kuni Meksika vakili "Nekaksa"ga qarshi o‘tkazadi. Ushbu bahs ham Liga Kubogi doirasida bo‘lib o‘tadi.

Атлас тренер: Месси искренне отпраздновал победу, я был поражен
Главный тренер команды "Атлас" Гонсало Пинеда отметил, что не ожидал, что Лионель Месси будет так искренне праздновать победу над "Интер Майами". Об этом сообщает Euro-football.ru.
На пресс-конференции он сказал, что его удивило, как Месси так искренне отпраздновал победу. По словам Пинеды, этот момент показывает, насколько важен этот матч для Месси.
Тренер также отметил, что, несмотря на множество достижений в карьере, Месси подходит к каждой игре с ответственностью. Встреча проходила в рамках Кубка Лиги.
Команда "Интер Майами" одержала победу в последние минуты игры. Счет составил 2:1.
Победный гол забил Марсело Вейгандт, а ассистировал ему Месси. В этом матче Месси также стал автором первого гола.
Клуб "Интер Майами" проведет следующую встречу 3 августа против мексиканского представителя "Некакса". Этот матч также пройдет в рамках Кубка Лиги.