«Inter Mayami» futbolchisi Lionel Messi joriy mavsumda jamoaning erishayotgan natijalari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa har doim g‘alaba uchun harakat qiladi va har bir o‘yin muhim ahamiyatga ega. Messi ta’kidlashicha, mavsum boshidan boshlab KONKAKAF Chempionlar ligasida yaxshi natijalar qayd etildi.
Shuningdek, AQSHda o‘tkazilayotgan MLS chempionatida ham «Inter Mayami» yuqori o‘rinlar uchun kurashni davom ettirmoqda. Messi jamoaning Klublar o‘rtasidagi jahon chempionatidagi ishtirokini ham muvaffaqiyatli deb atadi.
Uning fikricha, jamoa bir-biriga ishonadi va har bir futbolchi o‘z hissasini qo‘shmoqda. Yaqinda bo‘lib o‘tgan Liga Kubogi guruh bosqichida «Inter Mayami» Meksikaning «Atlas» jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi.
Messi ushbu o‘yinda ikki marta jamoadoshlariga golli pas berdi. Navbatdagi uchrashuv 3 avgust kuni «Inter Mayami» va «Nekaksa» jamoalari o‘rtasida Liga Kubogi ikkinchi turida bo‘lib o‘tadi.

Месси: Интер Майами стремится к высоким результатам в каждом турнире
Игрок «Интер Майами» Лионель Месси высказал свои мысли о результатах команды в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда всегда стремится к победе, и каждая игра имеет важное значение. Месси отметил, что с начала сезона в Лиге чемпионов КОНКАКАФ были зафиксированы хорошие результаты.
Также в чемпионате MLS, который проходит в США, «Интер Майами» продолжает борьбу за высокие места. Месси также назвал участие команды в клубном чемпионате мира успешным.
По его мнению, команда доверяет друг другу, и каждый футболист вносит свой вклад. Недавно в групповом этапе Кубка Лиги «Интер Майами» победил мексиканскую команду «Атлас» со счетом 2:1.
Месси в этой игре дважды ассистировал своим партнерам по команде. Следующая встреча пройдет 3 августа между «Интер Майами» и «Некакса» во втором туре Кубка Лиги.