Gayich: CSKA g‘alabasi biz uchun muhim bo‘ldi
CSKA futbolchisi Milan Gayich Moskva shahridagi derbida «Lokomotiv» ustidan qozonilgan g‘alabadan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Kubogi doirasida o‘tkazilgan ushbu uchrashuvda «qizil-ko‘klar» 2:1 hisobida zafar quchdi. Milan Gayichning ta’kidlashicha, «Lokomotiv» bilan har doim o‘ynash oson emas, chunki bu jamoa yosh va yaxshi tarkibga ega.
Uchrashuv boshida CSKA raqib darvozasiga bosim o‘tkazishga va birinchi golgacha bir necha xavfli vaziyatlarni yaratishga muvaffaq bo‘ldi. Gayich bu g‘alaba jamoa uchun muhim ekanini, ayniqsa Kubokda ilk uch ochkoni qo‘lga kiritganliklarini alohida qayd etdi.
Shuningdek, Milan Gayich jamoadoshi Kirill Glebovga yaxshi uzatma uchun minnatdorchilik bildirdi. Aynan shu pasdan so‘ng Gayich raqib darvozasini ishg‘ol qildi.
Eslatib o‘tamiz, ushbu o‘yinda Gayich himoya chizig‘ida to‘p surdi va jamoasining muvaffaqiyatiga hissasini qo‘shdi. Navbatdagi uchrashuv joriy yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Unda CSKA jamoasi Fabio Chelestini boshchiligida «Zenit»ga qarshi maydonga tushadi. Rossiya chempionatining uchinchi turi doirasidagi ushbu o‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanishi rejalashtirilgan.

Гайич: Победа ЦСКА была для нас важной
Игрок ЦСКА Милан Гайич высказал свои мысли после победы над «Локомотивом» в дерби в Москве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче, проведенном в рамках Кубка России, «красно-синие» одержали победу со счетом 2:1. Милан Гайич отметил, что играть с «Локомотивом» всегда непросто, так как эта команда имеет молодой и хороший состав.
В начале встречи ЦСКА удалось оказать давление на ворота соперника и создать несколько опасных моментов до первого гола. Гайич подчеркнул, что эта победа важна для команды, особенно потому что они впервые заработали три очка в Кубке.
Также Милан Гайич поблагодарил своего товарища по команде Кирилла Глебова за хорошую передачу. Именно после этой передачи Гайич захватил ворота соперника.
Напоминаем, что в этом матче Гайич играл в защитной линии и внес свой вклад в успех команды. Следующая встреча состоится в это воскресенье.
В ней команда ЦСКА под руководством Фабио Челестини выйдет на поле против «Зенита». Этот матч третьего тура чемпионата России запланирован на 18:00 по московскому времени.