Gayich Fayzullayevning ketishini tabiiy holat deb atadi
CSKA jamoasi himoyachisi Milan Gayich jamoani tark etgan hujumkor yarim himoyachi Abbosbek Fayzullayev haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Joriy hafta Abbosbek Fayzullayev Turkiyaning “Istanbul Bashakshehir” jamoasiga o‘tganligi rasman e’lon qilindi. Gayichdan Fayzullayev kabi futbolchini yo‘qotish afsusli emasmi, deb so‘rashdi.
Gayich ushbu savolga javob berar ekan, quyidagilarni aytdi: “Abbos biz bilan uzoq vaqt birga o‘ynadi, uni tabriklayman va kelajak faoliyatida omad tilayman. Bu futbol, odamlar keladi va ketadi.
Yaxshi futbolchilar jamoani tark etishiga tayyor turish kerak”, dedi u. CSKA jamoasi shu hafta Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turida “Lokomotiv” jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi.
Endi bosh murabbiy Fabio Chelestini jamoani Rossiya Premer-ligasining navbatdagi uchrashuviga tayyorlamoqda. Uchrashuv 3 avgust kuni “Zenit” jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi.
Shu tariqa, Fayzullayevning ketishi jamoa uchun yo‘qotish bo‘lsa-da, murabbiy va futbolchilar oldinda turgan uchrashuvlarga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda. CSKA yangi mavsumda ham yaxshi natijalarga erishishni maqsad qilgan.

Гайич Файзуллаеву уход назвал естественным состоянием
Защитник команды ЦСКА Милан Гайич высказался о нападающем полузащитнике Аббосбеке Файзуллаеве, который покинул команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На этой неделе было официально объявлено, что Аббосбек Файзуллаев перешел в турецкий клуб «Истанбул Башакшехир». У Гайича спросили, не жаль ли терять такого футболиста, как Файзуллаев.
Отвечая на этот вопрос, Гайич сказал: «Аббос долго играл с нами, я его поздравляю и желаю удачи в будущем. Это футбол, люди приходят и уходят.
Хорошие футболисты должны быть готовы к тому, что покинут команду», - добавил он. Команда ЦСКА на этой неделе в первом туре группового этапа Кубка России обыграла команду «Локомотив» со счетом 2:1.
Теперь главный тренер Фабио Челестини готовит команду к следующему матчу Российской Премьер-лиги. Встреча состоится 3 августа против команды «Зенит».
Таким образом, хотя уход Файзуллаева является потерей для команды, тренер и футболисты серьезно готовятся к предстоящим матчам. ЦСКА нацелился на хорошие результаты в новом сезоне.