“Legalbet” nashrining xabariga ko‘ra, “Fenerbaxche” 30 yoshli futbolchini Rossiyaning mashhur jamoasiga sotishga tayyor. Klub rahbariyati futbolchi uchun olti million yevro miqdorida taklif tushsa, uni qo‘yib yuborishi mumkinligini bildirgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Aleksander Jiku “Spartak”da yiliga ikki million yevro atrofida maosh olishni istamoqda. Jiku o‘tgan mavsumda barcha musobaqalar doirasida 38 ta o‘yinda maydonga tushgan va bir marta raqib darvozasini ishg‘ol qilgan.
Bu natijalar uning jamoaga foydali futbolchi ekanini ko‘rsatadi. Shuningdek, “Spartak” matbuot xizmati avvalroq portugaliyalik yarim himoyachi Jedson Fernandesning transferi amalga oshirilganini ham e’lon qilgan edi.
Shu tariqa, Moskva klubi tarkibida yangi futbolchilar paydo bo‘lmoqda va jamoaning kelgusi mavsum uchun tayyorgarlik jarayonida o‘zgarishlar kuzatilmoqda.

Фенербахче ждет предложения по трансферу Жику от Спартака
Турецкая команда «Фенербахче» может продолжить карьеру центрального защитника Александра Жику в московском клубе «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания «Legalbet», «Фенербахче» готов продать 30-летнего футболиста в известный российский клуб. Руководство клуба заявило, что может отпустить игрока, если поступит предложение в размере шести миллионов евро.
Согласно данным, Александр Жику хочет получать около двух миллионов евро в год в «Спартаке». В прошлом сезоне Жику выходил на поле в 38 матчах во всех турнирах и забил один гол.
Эти результаты показывают, что он является полезным игроком для команды. Также пресс-служба «Спартака» ранее сообщала о завершении трансфера португальского полузащитника Жедсона Фернандеша.
Таким образом, в московском клубе появляются новые футболисты, и в процессе подготовки команды к следующему сезону наблюдаются изменения.