"Liverpul" hujumchisi Darvin Nunyes yaqin kelajakdagi rejalarini qayta ko‘rib chiqishga majbur bo‘lishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda urugvaylik futbolchini sotib olish uchun asosiy nomzod sifatida Saudiya Arabistonining "Al-Hilol" klubi ko‘rilmoqda. Mazkur klub Darvin Nunyes transferini amalga oshirish uchun faol harakat qilmoqda.
"Liverpul" klubi esa futbolchini sotishga tayyor va endilikda barcha qarorlar o‘yinchining o‘ziga bog‘liq. Jurnalist Nikolo Skira ma’lumotiga ko‘ra, Darvin Nunyes hali ham o‘z kelajagi borasida o‘ylamoqda.
U Saudiya Arabistoniga ko‘chib o‘tishga hozircha tayyor yoki tayyor emasligini aniqlamagan. Bundan ikki oy avval 26 yoshli hujumchi Saudiya Arabistoni klublariga rad javobini bergan va Yevropada faoliyatini davom ettirish niyatida ekanini bildirgan edi.
Biroq hozirgi vaziyat o‘zgarishi mumkin. Shuningdek, turli manbalarga ko‘ra, Darvin Nunyesga "Yuventus", "Napoli" va "Nyukasl" klublari ham qiziqish bildirgan.
Shu sababli, futbolchining qayerda faoliyatini davom ettirishi yaqinda ma’lum bo‘ladi. Darvin Nunyesning kelajagi borasida aniq qaror hali qabul qilinmagan.

Дарвин Нуньес о будущем не принимает окончательного решения
"Ливерпуль" нападающий Дарвин Нуньес может быть вынужден пересмотреть свои планы на ближайшее будущее. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время основным кандидатом на покупку уругвайского футболиста рассматривается клуб "Аль-Хилаль" из Саудовской Аравии. Этот клуб активно работает над осуществлением трансфера Дарвина Нуньеса.
Клуб "Ливерпуль" готов продать футболиста, и теперь все решения зависят от самого игрока. По информации журналиста Николо Скиры, Дарвин Нуньес все еще размышляет о своем будущем.
Он пока не определился, готов ли он переехать в Саудовскую Аравию или нет. Два месяца назад 26-летний нападающий отказал клубам Саудовской Аравии и заявил о намерении продолжить карьеру в Европе.
Однако текущая ситуация может измениться. Кроме того, по различным источникам, интерес к Дарвину Нуньесу проявляют клубы "Ювентус", "Наполи" и "Ньюкасл".
Поэтому, где футболист продолжит свою карьеру, станет известно в ближайшее время. Окончательное решение о будущем Дарвина Нуньеса еще не принято.