“Dinamo” va “Spartak” Rashitsa transferi uchun kurashmoqda
Milot Rashitsa hozirda Turkiyaning “Beshiktash” klubi futbolchisi hisoblanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning xizmatlariga Moskvaning ikki mashhur jamoasi – “Dinamo” va “Spartak” qiziqish bildirmoqda. Bu haqda manbalar xabar bermoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 29 yoshli tajribali hujumchini safiga qo‘shib olish niyatida bo‘lgan bu klublar Rashitsaning o‘z jamoasini o‘zgartirishiga umid qilmoqda. “Beshiktash” rahbariyati esa futbolchining Rossiya chempionatiga o‘tishiga to‘sqinlik qilmasligini bildirgan.
Rashitsa klub bilan amaldagi shartnomaga ega bo‘lib, uning muddati 2027 yilning o‘rtalariga qadar davom etadi. Hujumchining transfer qiymati hozirda 6,5 million yevroga baholanmoqda.
Eslatib o‘tamiz, Rashitsa “Beshiktash”ga kelishidan avval Angliyaning “Norvich” jamoasida ham to‘p surgan. Shu bilan birga, futbolchi xalqaro maydonda ham o‘zini yaxshi ko‘rsata olgan.

“Динамо” и “Спартак” борются за трансфер Рашица
Милот Рашица в настоящее время является игроком турецкого клуба “Бешикташ”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
К его услугам проявляют интерес две известные московские команды – “Динамо” и “Спартак”. Об этом сообщают источники.
Согласно данным, эти клубы намерены подписать 29-летнего опытного нападающего и надеются, что Рашица сменит свою команду. Руководство “Бешикташа” заявило, что не будет препятствовать переходу футболиста в российский чемпионат.
Рашица имеет действующий контракт с клубом, срок которого продлится до середины 2027 года. Стоимость трансфера нападающего в настоящее время оценивается в 6,5 миллиона евро.
Напоминаем, что перед переходом в “Бешикташ” Рашица также играл за английский клуб “Норвич”. При этом футболист смог хорошо проявить себя и на международной арене.