"Bavariya" futbol klubi darvozaboni Sven Ulrayx oilasida og‘ir fojia yuz berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining olti yoshli o‘g‘li uzoq davom etgan xastalikdan so‘ng vafot etdi. Ushbu musibatli voqeaga "Real Madrid" klubi ham munosabat bildirdi.
"Real Madrid" klubi, uning prezidenti hamda direktorlar kengashi "Bavariya" futbolchisi Sven Ulrayxga o‘g‘lining vafoti munosabati bilan chuqur hamdardlik bildiradi. Klub shuningdek, Sven Ulrayxning oilasi va yaqinlariga ham hamdardlik izhor etgan.
"O‘g‘li xotirasi abadiy yashasin, u tinchlikda yotsin", deyiladi klub bayonotida. Sven Ulrayx 23 iyun kuni 37 yoshga to‘ladi.
U "Bavariya" safida jami 103 rasmiy uchrashuvda maydonga tushgan va shu o‘yinlarda 117 ta gol o‘tkazib yuborgan. Yangi mavsumdagi ilk o‘yinini "Bavariya" 16 avgust kuni Germaniya Superkubogi doirasida "Shtutgart"ga qarshi o‘tkazadi.
Klub jamoasi va muxlislari Sven Ulrayx va uning oilasiga sabr tilamoqda. Ushbu og‘ir damlarda barcha yaqinlari va do‘stlari unga dalda bo‘lishmoqda.

Реал Мадрид выразил соболезнования семье Свена Ульрайха
В семье вратаря футбольного клуба "Бавария" Свена Ульрайха произошла тяжелая трагедия. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Шестилетний сын футболиста скончался после продолжительной болезни. На эту трагическую новость также отреагировал футбольный клуб "Реал Мадрид".
Футбольный клуб "Реал Мадрид", его президент и совет директоров выражают глубокие соболезнования Свену Ульрайху в связи со смертью его сына. Клуб также выразил соболезнования семье и близким Свена Ульрайха.
"Пусть память о сыне живет вечно, пусть он покоится с миром", - говорится в заявлении клуба. Свен Ульрайх отметил свой 37-й день рождения 23 июня.
Он провел в составе "Баварии" в общей сложности 103 официальных матча и пропустил 117 голов в этих играх. Первый матч нового сезона "Бавария" проведет 16 августа в рамках Германского суперкубка против "Штутгарта".
Команда клуба и болельщики желают Свену Ульрайху и его семье терпения. В эти тяжелые времена все его близкие и друзья поддерживают его.