Xitoy chempionatining navbatdagi turida “Yunnan Yukun” va “Shanxay Shenxua” jamoalari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv boshida “Shanxay Shenxua” jamoasi murabbiy Leonid Slutskiy boshchiligida juda qiyin ahvolga tushib qoldi. Dastlabki 33 daqiqa ichida “Shanxay Shenxua” darvozasi uch marta ishg‘ol qilindi.
Shunga qaramay, birinchi bo‘lim yakuniga qadar Slutskiy jamoasi bitta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Ikkinchi bo‘lim boshida esa hisob qisqardi va ikkinchi gol ham kiritildi.
Ikkinchi bo‘lim o‘rtalarida “Yunnan Yukun” yana to‘rtinchi golni urdi. Biroq, bu gol mezbonlarga g‘alaba olib kela olmadi.
“Shanxay Shenxua” jamoasi 77 va 81-daqiqalarda yana ikki bor raqib darvozasini ishg‘ol qilib, hisobni tenglashtirdi. Uchrashuv yakunida natija 4:4 hisobida yakunlandi.
Shu tariqa, Leonid Slutskiy boshchiligidagi “Shanxay Shenxua” Xitoy Superligasi turnir jadvalida yetakchilikni saqlab qolmoqda. Bellashuvda har ikki jamoa o‘z imkoniyatlaridan unumli foydalandi va muxlislar uchun murosasiz o‘yin namoyish etdi.
O‘yinda ko‘plab futbolchilar faol ishtirok etdi, har bir gol o‘yinga o‘ziga xos tus berdi. Shu tarzda, chempionatdagi kurash yanada qiziqarli tus olmoqda.

Шанхай Шэньхуа избежал поражения со счетом 0:3 и сохранил очки
В следующем туре чемпионата Китая состоялся матч между командами «Юньнань Юкун» и «Шанхай Шэньхуа». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале встречи команда «Шанхай Шэньхуа» под руководством тренера Леонида Слуцкого оказалась в очень сложной ситуации. В первые 33 минуты «Шанхай Шэньхуа» трижды пропустил гол.
Тем не менее, к концу первого тайма команда Слуцкого смогла забить один гол. В начале второго тайма счет сократился, и был забит второй гол.
В середине второго тайма «Юньнань Юкун» снова забил четвертый гол. Однако этот гол не принес победу хозяевам.
Команда «Шанхай Шэньхуа» в 77-й и 81-й минутах еще дважды поразила ворота соперника, сравняв счет. В конце матча результат завершился 4:4.
Таким образом, команда «Шанхай Шэньхуа» под руководством Леонида Слуцкого сохраняет лидерство в турнирной таблице Китайской Суперлиги. В поединке обе команды эффективно использовали свои возможности и продемонстрировали бескомпромиссную игру для зрителей.
В матче активно участвовало множество футболистов, каждый гол придавал игре свою уникальность. Таким образом, борьба в чемпионате становится еще более интересной.