CSKA tarkibidagi o‘zgarishlar jamoaga ta’sir qilishi mumkin
CSKA himoyachisi Milan Gayich jamoani tark etayotgan Villian Rocha va Duglas Kellvenning ketishi jamoa uchun yo‘qotish bo‘ladimi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, bu ikki futbolchi uzoq vaqt davomida CSKA safida o‘ynab, klub uchun katta foyda keltirgan. Shuning uchun ularning ketishi jamoaga ta’sir qilishi tabiiy.
Biroq Gayich fikriga ko‘ra, hech bir futbolchi almashtirib bo‘lmaydigan emas. Har bir o‘yinchining o‘z o‘rni bor, lekin har qanday holatda ham jamoa o‘z faoliyatini davom ettiradi.
Avvalroq, Rocha Birlashgan Arab Amirliklarining “Al-Jazira” klubiga o‘tishi mumkinligi haqida xabar berilgan edi. Shuningdek, Kellven Braziliyaning “Palmeyras” jamoasiga o‘tishi ehtimoli borligi aytilgan.
Hozirda CSKA Rossiya chempionati turnir jadvalida ikki turdan so‘ng to‘rt ochko jamg‘argan holda sakkizinchi o‘rinda bormoqda. Uchinchi turda esa “qizil-ko‘klar” “Zenit” jamoasiga qarshi bahs olib borishadi.
Jamoa oldinda muhim o‘yinlar kutib turibdi va tarkibdagi o‘zgarishlar natijalarga qanday ta’sir qilishi hozircha noma’lum. Shu bois klub rahbariyati va muxlislar yangi futbolchilarning ham jamoaga moslashib, yaxshi o‘yin ko‘rsatishiga umid qilmoqda.

Изменения в составе ЦСКА могут повлиять на команду
Защитник ЦСКА Милан Гайич ответил на вопрос, будет ли уход Виллиана Рохи и Дугласа Келвена потерей для команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, эти два футболиста долгое время играли в составе ЦСКА и принесли клубу большую пользу. Поэтому их уход, естественно, повлияет на команду.
Однако, по мнению Гайича, ни один футболист не является незаменимым. У каждого игрока есть свое место, но в любом случае команда продолжит свою деятельность.
Ранее сообщалось, что Роха может перейти в клуб Объединенных Арабских Эмиратов "Аль-Джазира". Также говорилось о возможности перехода Келвена в бразильский клуб "Палмейрас".
В настоящее время ЦСКА занимает восьмое место в турнирной таблице чемпионата России, набрав четыре очка после двух туров. В третьем туре "красно-синие" встретятся с командой "Зенит".
Команду ждут важные игры, и пока неизвестно, как изменения в составе повлияют на результаты. Поэтому руководство клуба и болельщики надеются, что новые футболисты также адаптируются в команде и покажут хорошую игру.