Makgidi: Spartak muxlislari eng sodiq va ishtiyoqli
Irlandiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Eyden Makgidi o‘z vaqtida Rossiyaning mashhur “Spartak” klubi safida o‘ynagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Rossiyada eng mashhur klub qaysi ekani haqida o‘z fikrini bildirib o‘tdi. Makgidining aytishicha, bu savolga javob aniq va sodda: “Spartak”.
U o‘z vaqtida ushbu klubda o‘ynaganini va “Spartak” Rossiya futboli tarixidagi eng muvaffaqiyatli jamoalardan biri ekanini ta’kidladi. Shuningdek, Makgidi “Spartak”ning muxlislari juda ishtiyoqli va sodiq ekanini ham alohida ta’kidladi.
Uning fikriga ko‘ra, aynan shu narsa klubga katta mashhurlik olib kelgan. Irlandiyalik yarim himoyachi “Spartak” tarkibida 2010 yildan 2013 yilgacha to‘p surgan.
Bu davr mobaynida u 93ta o‘yin o‘tkazib, 13ta gol kiritishga muvaffaq bo‘lgan. Ma’lumot uchun, ertaga, 3-avgust kuni Moskvaning “Spartak” jamoasi Rossiya chempionatining uchinchi turida “Akron” klubi bilan uchrashadi.

Макгиди: Спартак болельщики самые преданные и увлеченные
Бывший футболист сборной Ирландии Эйден Макгиди в свое время играл за знаменитый российский клуб «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о том, какой клуб в России является самым популярным. По словам Макгиди, ответ на этот вопрос прост и очевиден: «Спартак».
Он отметил, что играл в этом клубе и что «Спартак» является одной из самых успешных команд в истории российского футбола. Также Макгиди отдельно подчеркнул, что фанаты «Спартака» очень страстные и преданные.
По его мнению, именно это принесло клубу большую популярность. Ирландский полузащитник выступал за «Спартак» с 2010 по 2013 год.
За этот период он провел 93 матча и смог забить 13 голов. Для справки, завтра, 3 августа, московский «Спартак» встретится с клубом «Акрон» в третьем туре чемпионата России.