Messi jarohati haqida Maskerano rasmiy ma’lumot berdi
«Inter Mayami» bosh murabbiyi Xaver Maskerano Liga Kubogi doirasida «Nekaksa» jamoasiga qarshi o‘yinda Lionel Messi olgan jarohat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
38 yoshli hujumchi uchrashuvning 11-daqiqasidayoq majburan o‘yin maydonini tark etdi. Bellashuv asosiy vaqtda 2:2 hisobida yakunlandi.
Penaltilar seriyasida esa «Inter Mayami» 5:4 hisobida g‘alaba qozondi. Matbuot anjumanida Maskerano quyidagilarni ta’kidladi: Messi tizzasi orqa qismidagi paylarida noqulaylik sezdi.
Hozircha jarohatning qanchalik jiddiy ekanini aniqlash uchun ertangi test natijalarini kutishimiz kerak. Uning muammosi og‘riqdan ko‘ra ko‘proq noqulaylik bilan bog‘liq bo‘ldi.
Bu jarohat jiddiy emas bo‘lishi ham mumkin. Eslatib o‘tamiz, «Inter Mayami» 7 avgust kuni Liga Kubogi guruh bosqichining uchinchi turida «Pumas» jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Jamoa hozirda Messi holatini diqqat bilan kuzatib bormoqda va uning sog‘lig‘i bo‘yicha rasmiy ma’lumotlar testlardan so‘ng e’lon qilinadi.

Маскерано официально сообщил о травме Месси
Главный тренер «Интер Майами» Хавьер Маскерано высказался о травме Лионеля Месси в матче против команды «Некакса» в рамках Кубка Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
38-летний нападающий покинул поле на 11-й минуте встречи. Игра завершилась в основное время со счетом 2:2.
В серии пенальти «Интер Майами» одержал победу со счетом 5:4. На пресс-конференции Маскерано отметил, что Месси почувствовал дискомфорт в задней части колена.
Пока нам нужно дождаться результатов завтрашних тестов, чтобы определить, насколько серьезна травма. Его проблема была связана больше с дискомфортом, чем с болью.
Эта травма может оказаться не серьезной. Напоминаем, что «Интер Майами» 7 августа проведет матч против команды «Пумас» в третьем туре группового этапа Кубка Лиги.
Команда в настоящее время внимательно следит за состоянием Месси, и официальная информация о его здоровье будет опубликована после тестов.